Makarska riviéra - sprievodca po Makarskej riviére

Makarska riviéra - sprievodca po Makarskej riviére

06.09.2018.


V tomto komplexnom turistickom sprievodcovi na Makarskej riviére nájdete veľmi užitočné informácie o Makarskej riviére, aby ste mohli využiť všetky výhody, ktoré ponúka a stráviť perfektnú dovolenku. Prečítajte si o najväčších atrakciách Makarskej riviéry, prírodných krásách, pohorí Biokovo, možnostiach aktívnej dovolenky, výletoch, najkrajších plážach Makarskej riviéry, gastronomickej scéne a ubytovaní na Makarskej riviére.

Makarská riviéra je jednou z najatraktívnejších častí Jadranského mora a nachádza sa v oblasti Splitsko-dalmatínskej župy. Riviéra sa rozkladá 53 km od zátoky Vrulje na severe na juh Baćina. Makarská riviéra sa nachádza na úpätí nádhernej hory Biokovo a má množstvo atraktívnych pláží s prírodným tieňom borovic. Na pobreží Makarská riviéra má výhľad na ostrovy Hvar, Brač a Korčula, polostrov Pelješac a Bračský kanál. Kontrast medzi strmými svahmi a vysokými vrcholmi Biokova a pobrežia Jadranského mora pokrytými hustými borovicovými lesmi robí túto oblasť jednou z najatraktívnejších častí chorvátskeho pobrežia.

Makarská riviéra sa rozprestiera od obce Brela po Gradac a zahŕňa obce Baška Voda, Promajna, Tučepi, Podgora, Bratuš, Drašnice, Igrane, Živogošće, Drvenik, Zaostrog, Podaca, Brist, Gradac a Makarska.

Klíma

Klíma na Makarskej riviére je stredomorské a má horúce leto bez dažďov, viac ako 2700 slnečných hodín a relatívne mierne zimy s množstvom zrážok. Teplota mora sa pohybuje v letných mesiacoch od 23 ° C do 27 ° C, zatiaľ čo priemerná ročná teplota je vyššia ako 20 ° C. Priemerná teplota vzduchu v zimných mesiacoch je okolo 10 ° C, zatiaľ čo priemerne stúpne na 25 ° C počas leta. Takmer ideálna teplota počas letných mesiacov je mimoriadne priaznivá pre cestovný ruch, ktorý je v tejto oblasti najvýznamnejším odvetvím hospodárstva.

História riviéry

Makarská riviéra bola obývaná už od dávnej minulosti. Najstaršie záznamy, z ktorých sa spomínajú Makarská (Maccarum), Baška Voda (Bistón) a Brela (Breulia), pochádzajú z dávnej minulosti. Podľa starých záznamov cesta, ktorá prekročila Makarskú riviéru, spájala Salonu a Narónu, centrum Neretvy. Historicky bola Makarská riviéra rozdelená na Horný Littoral (od Drvenik do Baćine) a Dolný Littorál (od Brela po Živogošće).

Riviéra sa stala populárnou destináciou pre turistov v polovici minulého storočia, keď stavba jadranskej cesty pomohla rozvoju cestovného ruchu. Spolu to viedlo k zvýšeniu počtu turistov, ktorí si chcú vychutnať nádhernú prírodu a horu Biokovo.

Prírodný park Biokovo

Biokovo

 

Prírodný park Biokovo je jedným z najkrajších prírodných parkov v Chorvátsku. V roku 1981 bol vyhlásený za prírodný park, zatiaľ čo prírodný park pokrýva oblasť takmer celého pohoria Biokovo, ktoré je súčasťou pohoria Dinara. Biokovo sa vyznačuje pôsobivou nadmorskou výškou a vysokými strmými útesmi na pobreží Jadranského mora, ktoré sa rozprestierajú asi 30 kilometrov a stúpajú nad Makarskou riviérou.

Najvyšším vrcholom Biokova je Sveti Jura, vysoká 1762 metrov nad morom. Do centra mesta sa dostanete autom cez úzku asfaltovú cestu. Ak chcete plne vychutnať prírodné krásy Biokova a krásne výhľady na celú Makarskú riviéru a okolité ostrovy Hvar, Brač a Korčula a na polostrove Pelješac, odporúčame pešiu turistiku po horských chodníkoch, ktoré vedú na vrchol Biokova.

Na Biokove nájdete rôzne tvary skál, dier a jaskýň, čo je typické pre Dinaridy. Hoci na prvý pohľad Biokovo vyzerá holá, má bohatú lesnú vegetáciu buku a jedle, rovnako ako pôvodný les dalmatínskej čiernej borovice. V oblasti Biokova sa nachádza aj 40 druhov endemických rastlín. Obzvlášť zaujímavou časťou parku je botanická záhrada, ktorú založil Dr. Jure Radić, s cieľom preskúmať a zachovať jej rastlinný život. Botanická záhrada Kotišina sa nachádza na ploche len 16,5 ha a je súčasťou prírodného parku Biokovo. Kotišina nie je klasická botanická záhrada, v ktorej sú rastliny vysadené podľa určitých pravidiel, ale je oplotenou časťou, kde sa pestujú pôvodné rastliny. Hoci to nie je klasická botanická záhrada, dôrazne vám odporúčame, aby ste ju navštívili kvôli svojmu rozmanitému životu, typickému pre túto oblasť.

Biokovo je tiež bohaté na rôzne ohrozené a chránené živočíšne druhy, ako sú vlk, jazvec, orol, supert, liška, kance, hady a plazy.

Čo robiť na Makarskej riviére?

Aktívna dovolenka

Makarská riviéra ponúka rôzne možnosti pre návštevníkov, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku. V každom pobrežnom meste Makarská riviéra sa nachádzajú športové ihriská pre rôzne športy vrátane futbalu, basketbalu, tenisu, hádzanej, volejbalu, plážového volejbalu, atletiky a bocce. Okrem vnútorných a vonkajších tenisových kurtov majú niektoré hotely aj vnútorné a vonkajšie bazény, posilňovne a fitnescentrum vybavené najnovšími cvičebnými strojmi.

Za posledných desať rokov sa zvýšil záujem o rôzne adrenalínové športy (extrémne športy) ako horolezectvo, horolezectvo, paragliding, horská cyklistika, trekking a speleológia. Navyše sa zvýšil záujem o extrémne vodné športy ako windsurfing, parasailing, jet skiing, vodné lyžovanie a potápanie. Na Makarskej riviére je veľa príležitostí pre aktívnu dovolenku a rôzne športy.

Pláže

Brela

 

Jednou z obchodných značiek Makarskej riviéry sú krásne pláže a zátoky obklopené krištáľovo čistým Jadranským morom, zelené borovicové lesy, ktoré poskytujú prirodzený odtieň a nádherný horský Biokovo. Výber pláží na Makarskej riviére je naozaj skvelý. Môžete si vybrať medzi plážou s menším davom, kde môžete nájsť svoj vlastný pokoj, alebo môžete navštíviť pláž s väčším davom s barmi, reštauráciami, atrakciami a športovými aktivitami. Všetky pláže sú vhodné pre malé deti. Pozrite si zoznam najatraktívnejších a najkrajších pláží Makarskej riviéry.

Prírodný park Biokovo

Pretože má mnoho pohľadov s krásnymi výhľadmi na pobrežie Jadranského mora a blízke ostrovy, v letných mesiacoch je veľmi obľúbená hora Biokovo. Nie je príliš ťažké dosiahnuť najvyšší vrch St. Jura vo výške 1762 metrov. Najjednoduchšia a najrýchlejšia cesta je prejsť malou asfaltovou cestou. Po ceste sa nachádza niekoľko reštaurácií, kde môžete zastaviť a vyskúšať špeciality miestnej kuchyne. Okrem toho si môžete vychutnať nádherné výhľady z jedného z mnohých výhľadov, ktoré prehliadajú Split, Omiš, rieku Neretvu, ostrovy Hvar, Brač, Vis, Korčula a Mljet, rovnako ako polostrov Pelješac. Počas jasného počasia môžete dokonca vidieť Taliansko.

Milovníci adrenalínu môžu ísť na organizovaný let s drakom. Ak plánujete navštíviť Makarskú riviéru, navštívte impozantnú horu Biokovo a vychutnajte si nedotknutú prírodu.

Výlety loďou

Vďaka mimoriadne dobrej pozícii medzi Splitom a Dubrovníkom av blízkosti ostrovov Brač, Hvar a Korčula je Makarská riviéra ideálnym východiskovým bodom pre výlety do mnohých destinácií. Počas sezóny, ktorá trvá od apríla do novembra, mnoho prevádzkovateľov a cestovných kancelárií ponúka denné výletné výlety loďou na ostrov Hvar, bohaté na historické pamiatky a pamiatky, ostrov Brač s návštevou jednej z najkrajších pláží na Jadranské pobrežie - pláž Zlatni rat v Bol a ostrov Korčula, rodisko slávneho námorníka Marco Polo. Výlet na ostrov Korčula zahŕňa aj návštevu mesta Korčula, ktoré sa nazýva "Malý Dubrovník". Tiež je možné navštíviť ostrov Mljet, najzelenejší ostrov na Jadrane, kde sa nachádza národný park Mljet, ako aj jazero Veliko a Malo. Môžete tiež nájsť cenovo dostupné celodenné výlety loďou na ostrovy Hvar (Jelsa) a Brač (Bol a Zlatni rat) alebo Korčula. Lode odchádzajú o 8:30 hod., Zatiaľ čo obedy a nápoje sú zahrnuté v cene.

Exkurzie

Na zemi sú možnosti výletov ešte väčšie. Či už cestujete autobusovou linkou alebo osobným automobilom cez cestovnú kanceláriu, odporúčame navštíviť mesto Trogir, ktoré sa nachádza medzi pevninou a ostrovom Čiovo so slávnou pevnosťou Kamerlengo zo 14. storočia. Mesto Split je centrom Dalmácie, kde by ste mali navštíviť Diokleciánov palác z 3. storočia a slávnu Riva. Pre milovníkov prírody v blízkosti Makarskej riviéry je ďalší národný park Krka, kde si môžete vychutnať krásu najväčšieho vodopáda Skradinski buk a pred návratem by ste mali navštíviť Šibenik - rodné mesto basketbalovej legendy Dražen Petrović. Šibenik je domovom jednej z najkrajších katedrál v Chorvátsku, katedrále Svätého Jakuba, ktorá je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Dubrovník je ďalšou perlou Jadranského mora, ktorá stojí za návštevu, aj keď je vzdialená asi 160 kilometrov od Makarskej riviéry. So slávnym Starým mestom a hradbami mesta Dubrovník, ktoré po stáročia zdobia mesto, Dubrovník vyzerá ako obrovské múzeum. Kvôli svojej bohatej histórii je Dubrovník na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Vďaka vynikajúcej polohe z Makarskej riviéry sa na Imotskom vyhliadame (odporúčame navštíviť pevnosť Topana a Modro jazero), Imotskú krajinu a Bosnu a Hercegovinu, ktoré sa nachádzajú na druhej strane pohoria Biokovo. Navštívte mesto Mostar, ktoré bolo počas tureckej ríše dôležitým obchodným centrom, zatiaľ čo turecká architektúra, mešita a bazár sa zachovali dodnes. Medžugorie je jednou z najznámejších katolíckych svätých a každoročne ju navštevujú milióny veriacich a pútnikov z celého sveta. Ducha Medžugoria možno vidieť najmä na zjazdnom kopci, kde sa v roku 1981 prvýkrát objavila Panna Mária.

Cetina rieka kaňon

Omiš

 

Na to, aby sa dostal do kaňonu Cetina z Makarskej riviéry, je potrebné prejsť cez Omiš, mesto známe svojimi pirátmi, ktorí počas 12. a 13. storočia útočili na obchodné lode Benátky a Dubrovník. Mesto Omiš sa nachádza na brehu rieky Cetina pri ústiach Jadranského mora. Po tisíce rokov rieka Cetina vykopala kaňony na ceste do Jadranského mora a vytvorila nádherný kaňon. Dôrazne odporúčame vyskúšať miestne špeciality ako úhory a žaby v reštaurácii "Radmanove mlinice", ktorá sa nachádza na rieke Cetina. Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, je možné spoznať kúzlo rieky Cetina a jej pôsobivý kaňon pri raftingu.

Cyklistické chodníky a cykloturistika

Makarská riviéra ponúka množstvo cyklistických trás pre všetky typy cyklistov - rekreačných a profesionálnych cyklistov. Od asfaltovaných ciest po makadamatské horské chodníky (ideálne pre cykloturistiku) si môžete vychutnať jazdu na bicykli v úžasnej prírode Makarskej riviéry. Výraznejšie náročné, ale veľmi atraktívne cyklistické chodníky sa nachádzajú v prekrásnom prírodnom parku Biokovo. Je tiež možné nastúpiť na bicykli na trajekt alebo katamarán a vyraziť na neďaleké ostrovy Hvar, Brač alebo Korčula.

Na Makarskej riviére je šesť atraktívnych cyklistických trás:

  • 200 Brela tour - dĺžka cesty je 44 km, výstup je 1001 m, trvanie 3,5 hodiny
  • 240 prehliadka Makarska - dĺžka cesty je 15 km, výstup je 456 m, trvanie 1 hodina
  • 241 Biokovo prehliadka - dĺžka cesty je 61 km, výstup je 2262 m, trvanie 4 hodiny
  • 280 turné Tučepi - Podgora - dĺžka cesty je 28 km, výstup je 770 m, trvanie 2 hodiny
  • 320 Igrane - Živogošće tour - dĺžka cesty je 26 km, výstup je 612 m, trvanie 2 hodiny
  • 360 Drvenik - Gradac tour - dĺžka cesty je 28 km, výstup je 710 m, trvanie 2 hodiny

Viac informácií o cyklotrasách na Makarskej riviére nájdete tu.

Potápanie

Potápanie je jedným z najatraktívnejších vodných športov, pretože poskytuje príležitosť na objavovanie hlbín Jadranského mora a nepreskúmaných miest Jadranského mora. V priebehu rokov priťahuje čoraz väčší počet domácich i zahraničných potápačov, ktorí hľadajú skúmanie pozostatkov zapustených starožitností, rýb, korálov a podmorského sveta. Či už ste profesionál alebo začínajúci, odporúčame vám ponoriť sa do hlbín Jadranského mora a objaviť tajomstvá podmorského sveta.

Športový a rekreačný rybolov

Mnohí hostia, ktorí navštívia Makarskú riviéru, sú zamilovaní do rybolovu, či už ide o rekreačný rybolov alebo športový rybolov. Ak chcete využívať športový alebo rekreačný rybolov v Chorvátsku, vyžaduje sa povolenie na rybolov. S povolením na rybolov je povolený športový a rekreačný rybolov v celom Chorvátsku. Rybolov je zakázaný iba v prístavoch, v blízkosti marikulárnych zariadení a na verejných plážach (od 1. mája do 1. októbra). Povolenie na rybolov je možné zakúpiť online a hoci je potrebné zvoliť rybolovnú zónu, v ktorej sa povolenie bude používať, platí pre celé Chorvátsko. Tu si môžete kúpiť licenciu na rybolov.

Pre tých, ktorí hľadajú adrenalín a väčší úlovok, odporúčame Big Game Fishing. Lov z veľkých rýb, ako je tuniak, môže byť zorganizovaný z Makarskej. Výlet zahŕňa loď s profesionálnymi rybármi. Lov sa odohráva v oblasti medzi ostrovmi Hvar a Brač, zatiaľ čo výlety zahŕňajú návštevy neďalekých ostrovov a plávanie v krištáľovo čistom mori.

Svätyňa Vepric, Makarská

Svätyňa Vepric sa nachádza v meste Makarska a je venovaná Panne Márii v Lurdoch. Založil ho v roku 1908 biskup Split-Makarska Juraj Carić, ktorý bol po smrti pochovaný v svätyni. Obklopený potokmi, vegetáciou a kopcami, svätyňa vyzerá veľmi podobne ako svätyňa v Lurdoch. Okrem jaskyne, kde sa nachádza socha Najsvätejšej Panny Márie, svätyňa má aj kaplnku, oltár a kalváriu. Vepric navštevuje celý rok, hlavnými pútnickými dňami sú však Nanebovzatia Panny Márie (15. augusta) a Narodenia Panny Márie (8. septembra).

Gastronómia a tradičná kuchyňa

Jedným z najlepších spôsobov ako spoznať miestnych obyvateľov a ich zvyky je prostredníctvom miestnych kulinárskych špecialít a jedál. Chorvátsko je všeobecne známe svojou vynikajúcou tradičnou stredomorskou kuchyňou, ktorá sa nachádza v dobrých reštauráciách a taverniach po celej Makarskej riviére. Najznámejšie dalmatínske tradičné jedlá, ktoré odporúčame vyskúšať, sú jahňacie na ražnju, chobotnica pod pekom, teletina pod pekom "), Dalmatínska pašticada, čierne rizoto, chobotnicový šalát a ryby (komarča, oráda, zubatak, lubin, šampier, škarpina). Vyskúšajte aj omáčku z domáceho extra panenského olivového oleja, čerstvej petržlenovej vňati a cesnaku. Pre dezert vyhľadajte miestne špeciality - dalmatian rozsata a tiramisu.

Najkrajšie pláže na Makarskej riviére

Pláž Punta Rata alebo Dugi Rat, Brela

Brela

 

Punta Rata (Dugi rat) je krásna kamienková pláž v meste Brela, ktorá podľa časopisu Forbes bola vyhlásená za jednu z najkrajších pláží na svete. Pláž Punta Rata sa nachádza na úpätí pohoria Biokovo a je obklopená borovicovým lesom na jednej strane a jasným modrým Jadranským morom na druhej strane. Vďaka prírodnému tieňu a piesočnatému vstupu do mora je Punta Rata ideálnym miestom pre rodiny s malými deťmi. Najznámejším symbolom tejto pláže, ktorá zdobí mnohé pohľadnice, je malý ostrov "kameň Brela". Punta Rata má Modrá vlajka, symbol dobre vybavenej pláže s mimoriadne čistým morom. Okrem prenájmu lehátok a slnečníkov na pláži môžete tiež piť svoj obľúbený koktail v jednom z barov.

Pláž Vruja, Brela

Pláž Vruja je skrytá štrkovitá pláž obklopená prírodnými strmými útesmi. Prechádzanie sa na pláž nie je jednoduché, pretože vstupná cesta vedie cez strmé útesy, ktoré pre mnohých hostí predstavujú nepríjemnú prekážku. Pláž Vruja je veľmi populárna medzi námorníkmi, ktorí často zakotvujú svoje jachty alebo lode, a môžu sa tešiť na krásny výhľad na impozantnú horu Biokovo, borovicový les a krištáľovo čisté more. Na tejto pláži je mora o niečo chladnejšia ako priemer, pretože je blízko k prameňom sladkej vody. Nudisti alebo naturisti (pláž FKK) sa nachádzajú na jednej strane pláže Vruja. FKK je skratkou nemeckého jazyka pre "Frei Körper Kultur" alebo "slobodnú kultúru tela".

Pláž Podrače, Brela

Krásna pláž Podrače je jednou z najkrajších zátok v Brele. Pokojná a nedotknutá zátoka je skrytá a obklopená skalami a borovicami. Podľa turistického časopisu "Najlepšie európske destinácie" spolu s Zlatni rat v Bol (ostrov Brač) bola pláž Podrače vyhlásená za jednu z najkrajších pláží v celej Európe. Pláž Podrače sa vyznačuje krištáľovo čistým morom tyrkysových farieb a výnimočnou prírodnou krásou, ktorá zostala nedotknutá napriek bohatej ponuke turistov. Rovnako ako väčšina ostatných pláží na Makarskej riviére, táto štrkovitá pláž je ideálna pre rodiny s malými deťmi.

Pláž Nikolina, Baška Voda

Baška Voda

 

Hlavnou plážou v Baške Vode je prekrásna kamienková pláž Nikolina, ktorá bola pomenovaná podľa patróna svätého Baška Voda, sv. Nikola Putnik. Vďaka extrémne čistému moru bola pláž Nikolina ocenená modrou vlajkou, medzinárodným symbolom kvality. Táto pláž má dobrú ponuku a v roku 2008 získala ocenenie Blue Flower ako najlepšie vybavená pláž na chorvátskom pobreží Jadranu. Prírodný tieň nájdete pod ležadlami, ihriskami, barmi, reštauráciami, sprchami a rôznymi športovými aktivitami.

Pláž Donja Luka, Makarska

Jednou z najznámejších pláží na Makarskej riviére je určite Donja Luka, ktorá sa nachádza v centre mesta Makarska. Pláž Donja Luka je niekoľko druhov dlhá pláž s mnohými borovicami, ktoré poskytujú prirodzený odtieň. Táto kamienková pláž je veľmi populárna medzi ľuďmi, ktorí prichádzajú na skoré ráno. Extrémne bohatá zábava, ktorá ponúka celodennú zábavu pre všetky vekové kategórie. Okrem toboganov a vodných bicyklov je možné využívať aj adrenalínové aktivity, ako napríklad skákanie bungee alebo parasailing. Z tejto pláže si môžete vychutnať nádherné more a úžasné západy slnka.

Pláž Nugal, Makarska, Tučepi

Južne od Makarskej, neďaleko mesta Tučepi, sa nachádza krásna nudistická pláž Nugal (pláž FKK). Táto kamienková pláž je najznámejšie a najkrajšie miesto na Jadrane. Pláž Osejava (prechádzka trvá približne pol hodiny) alebo loďou. Pláž je ideálna pre nudistov a turistov, ktorí chcú uniknúť z davu, a neočakávajú dobre vybavené pláže s rozvinutou infraštruktúrou a ďalšími zariadeniami. Nugal Beach je krištáľovo čistá modrá obloha, zelený borovicový les.

Pláž Tučepi, Tučepi

Tučepi

 

Jedna z najdlhších pláží na Makarskej riviére, pláž Tučepi, sa nachádza v pobrežnom meste Tučepi. Asi 4 km dlhá, krásne kamienkové pláže preteká celým mestom. Okrem atraktívnej promenády je pláž obklopená borovicovými a tamariskými stromami, ktoré poskytujú prirodzený odtieň. Vďaka mnohým atrakciám, zábavným a pedálovým plavidlám je pláž veľmi obľúbená u rodín s malými deťmi. Pozdĺž pláže je veľa barov, reštaurácií, obchodov a suvenírov, zatiaľ čo ležadlá a slnečníky si môžete prenajať. V noci odporúčame Jadranské more.

Pláž Djevičanska, Igrane

Pláž Djevičanska sa nachádza na severnom vchode Igrane. Igrane má veľa krásnych pláží, avšak jedna z najkrajších pláží je pláž Djevičanska. Táto oblázková pláž je obklopená borovicami a je ideálna pre hostí, aby odchádzali od davu a užili si vlastný pokoj.

Mala Duba a Velika Duba, Živogošće

Prírodná kamienková pláž Mala Duba sa nachádza južne od atraktívneho pobrežného mesta Živogošće. Táto krásna pláž je ideálna pre rodiny s deťmi. Táto prírodná oáza je obklopená borovicami, ktoré sú ideálne pre dokonalý prirodzený odtieň. K dispozícii je tiež veľa barov a reštaurácií, zatiaľ čo promenáda je veľmi obľúbená u mnohých rodín. Z Malej Duby je možné dosiahnuť ďalšiu atraktívnu pláž Velika Duba, ktorá je asi pol kilometra na juh.

Kamienková pláž Velika Duba, ktorá sa nachádza v zátoke Velika Duba, je považovaná za jednu z najatraktívnejších pláží na rieke Makarskej riviéry. V zátoke sa nachádza v neobývanej oblasti, 1 km od dediny obývanej Živogošće Blato ktoré môže byť dosiahnuté prostredníctvom nespevnené ceste. Pláž je obklopená prírodným lesom. Počas sezóny je plážový bar váš drink.

Pláž Kamp Dole, Živogošće Blato

Atraktívny autokemp Dole sa nachádza na severnej strane, tesne pred vchodom do Živogošće Blato. Krásna piesočná pláž Kamp Dole je obklopená jasným modrým jadranským morom. Najdôležitejšou plážou je pláž Kampo Dole.

Gornja Vala, Gradac

Najdlhšia pláž na Makarskej riviére, 5 km dlhej pláži Gornja Vala, sa nachádza v pobrežnom mestečku Gradac. Táto oblázková pláž je obklopená borovicovými a olivovými stromami, ktoré poskytujú prirodzený tieň tým, ktorí neradi preháňajú na slnku. Z pláže si môžete vychutnať nádherný výhľad na jasné Jadranské more a hory Biokovo. Mnoho zariadení je ideálnym miestom pre rodiny s malými deťmi. Okrem barov a reštaurácií, na pláži sa nachádzajú aj sprchy a šatne, zatiaľ čo navyše si môžete zapožičať lehátka a slnečníky. Tí, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku, si môžu zahrať tenis, plážový volejbal, "picigin" alebo si užívať jet ski. Pre deti je k dispozícii tobogan. Pláž Gornja Vala je často navštevovaná jachtári a jachtami, pretože má prirodzený úkryt pred vetrom.

Upozorňujeme, že toto nie je komplexný zoznam najkrajších pláží na rieke Makarskej riviéry, pretože na Makarskej riviére je niekoľko stoviek krásnych a unikátnych pláží a zátok. Kontrast medzi krištáľovo čistým modrým jadranským morom a hustými borovicovými lesmi, ktoré obklopujú mnohé pláže a zátoky, je jedinečná prírodná krása, ktorú je ťažké nájsť. Zvlášť vzhľadom na pôsobivú horu Biokovo, ktorá stúpa nad Makarskou riviérou. Preskúmajte prírodné krásy jednej z najkrajších častí Dalmácie. Makarská riviéra na Vás čaká!

Ubytovanie na Makarskej riviére

Na Makarskej riviére nájdete širokú škálu možností ubytovania. Či už chcete stráviť dovolenku v hoteli, súkromnom ubytovaní alebo kempingu, ponuka je bohatá. V závislosti od vašich preferencií si môžete vybrať pobyt v hoteli alebo súkromnom ubytovaní v priateľských hostiteľoch v jednom z novo zrekonštruovaných apartmánov alebo v rekreačnom dome. Ak chcete zažiť miestnu atmosféru a zvyky miestnych obyvateľov, dôrazne odporúčame pobyt v súkromnom ubytovaní - či už hľadáte byt s terasou a výhľadom na more, rekreačný dom s bazénom alebo moderný izba.

Via dovolenka-apartmany-chorvatsko.com kontaktujte priamo majiteľov súkromných ubytovaní, ušetrite až 40% a strávte nezabudnuteľnú dovolenku na Makarskej riviére. Môžete nájsť lacné ubytovanie v apartmáne, izbe alebo rekreačnom dome po celej Makarskej riviére. Navštívte Makarskú, Brela, Bašku, Promajnu, Tučepi, Podgoru, Bratuš, Drašnice, Igrane, Živogošće, Drvenik, Zaostrog, Podaca, Brist alebo Gradac. Strávte svoju dovolenku na krásnych plážach obklopených krištáľovo čistým morským dnom a čerstvým morským vzduchom. Vitajte na Makarskej riviére!

Tagy: Makarská riviéra, Makarska, Brela, Baška Voda, Tučepi, Biokovo, dovolenka, sprievodca

Radi by sme počuli svoje komentáre, príbehy a skúsenosti v Chorvátsku v komentároch Facebook nižšie


Odporúčané apartmány a súkromné ubytovanie v Chorvátsku