Apartmány a ubytovanie v súkromí Zadar - Dalmácia

Zadar - slnko nad morom! Slávny režisér Alfred Hitchcock povedal o Zadare, že "Zadar má najkrajšie západ slnka na svete"! Ako by sme mohli odporovať legendárnemu majstrovi filmovej kamery, ale napriek tomu správny spôsob, ako skontrolovať jeho slová, je len jedna, a to je navštíviť toto nádherné dalmatínske mesto! Jeho história je naozaj star&...

Odporúčané apartmány a ubytovanie v súkromí - Zadar - Dalmácia

Apartmány Calimero Vidalići

Pag - Novalja

na vyžiadanie

Last minute ponuka First minute ponuka
Recenzie: 1 - 5 /5
Apartmány Ana

Pag - Kustići

od 60 €

Apartmány Villa Damir

Petrčane

od 30 €

Robinsonova turistika Sunset Romance

Pašman - Neviđane

od 80 €

Apartmány Villa Rosmarin

Pašman - Pašman

od 50 €

Apartmány Palčić Pag

Pag - Pag

od 30 €

Rekreačný dom Luxury Villa Mala

Privlaka

od 242 €

Apartmány Studio Milka

Pag - Novalja

od 37 €

Apartmány Villa Le Mare

Privlaka

od 135 €

Apartmány Deluxe 1.

Vir

od 60 €

Apartmány Rustikal Haus

Turanj

na vyžiadanie

Recenzie: 1 - 5 /5
Apartmány Vidov

Ugljan - Kali

od 50 €

Rekreačný dom Villa Malibu Eclipse

Vir

od 300 €

Apartmány Kustić

Pag - Metajna

na vyžiadanie

Mobilný dom Amfora

Karin

na vyžiadanie

Apartmány Villa Kristina

Starigrad-Paklenica

od 35 €

Apartmány Frane

Pag - Kustići

od 60 €

Apartmány Villa Ana

Pag - Pag

na vyžiadanie

Recenzie: 1 - 5 /5
Apartmány Iva - Vir

Vir

od 50 €

Recenzie: 1 - 5 /5
Apartmán Josip

Vir

od 60 €

Apartmány Tena

Novigrad - Zadar

od 50 €

Apartmány Villa Oleander Barotul

Pašman - Pašman

od 50 €

Apartmány Villa Lavanda

Pašman - Pašman

od 50 €

Apartmány VILA ŠIMA

Pakoštane

na vyžiadanie

Mobilné domy Jaki

Biograd

na vyžiadanie

Apartmány Villa Antonio

Drage

od 70 €

Apartmány Zlata

Turanj

od 35 €

Apartmány Marina-Bayresort

Sukošan

od 165 €

Apartmány Ropuš

Pag - Novalja

na vyžiadanie

First minute ponuka
Recenzie: 7 - 5 /5
Apartmány Family Inn

Vir

od 50 €

Recenzie: 1 - 5 /5
Apartmány Luka

Molat

od 50 €

Rekreačný dom Navalia

Pag - Potočnica

od 160 €

Apartmány Maleo

Sveti Petar

od 50 €

Apartmány Stargo

Pag - Kolan a Mandre

od 70 €

Recenzie: 1 - 5 /5
Apartmány Villa Casa Mia

Privlaka

od 80 €

Rekreačný dom Villa Gode Nin

Nin

na vyžiadanie

Zadar - Dalmácia (870) - hľadať ubytovanie v súkromí podľa miest

Turistický sprievodca Zadar - Dalmácia

Zadar - Dalmácia - Erb

Zadar - slnko nad morom! Slávny režisér Alfred Hitchcock povedal o Zadare, že "Zadar má najkrajšie západ slnka na svete"! Ako by sme mohli odporovať legendárnemu majstrovi filmovej kamery, ale napriek tomu správny spôsob, ako skontrolovať jeho slová, je len jedna, a to je navštíviť toto nádherné dalmatínske mesto!

Jeho história je naozaj stará a pochádza zo začiatku doby kamennej a názov mesta "Jader" pravdepodobne pochádza z východoeurópskeho jazyka svojich starých stredomorských osadníkov. Po ilýrskych kmeňoch Liburní bolo mesto v 2. storočí pred naším letopočtom obývané Rimania a kolónie rímskych občanov. Súdiac podľa mena "Colonia Julia Jader", 48. pr. Cr. Zadar najpravdepodobnejšie založil Julius Caesar. Po páde Rímskej ríše je Zadar pod vládou Byzancia, keď prevezme úlohu hlavného mesta Dalmácie, ktoré zostane až do roku 1918. V stredoveku bol Zadar pod vládou chorvátskych kráľov. Po skončení chorvátskeho kráľovstva to bolo súčasťou Maďarska a potom pod dlhou benátskou nadvládou. V histórii mesta je zdôraznená tragédia obliehania z roku 1202, keď Benátčania používali križiakov na zničenie, zničenie a zbúranie Zadaru. V 19. storočí sa Zadar dostal pod rakúske pravidlo, podľa ktorého zostalo až do konca druhej svetovej vojny.

Vďaka všetkým týmto historickým zmätkom vznikol Zadar ako mesto a kultúrne centrum s impozantnými mestskými hradbami postavenými v 15. a 16. storočí, ktoré spôsobili, že Zadar je najväčšou pevnosťou v Benátskej republike. Dnešné mestské hradby dodávajú Zadarovi neodolateľné kúzlo a tvoria veľkú časť bohatej turistickej ponuky. Okrem steny je tu aj kostol sv. Donátu, najcennejšia pamiatka predrománskeho raného stredoveku postavená v Chorvátsku. Bol postavený v 9. storočí. Okrem toho môžete navštíviť aj katedrálu sv. Stošija, ale aj nevyhnutný a unikátny morský orgán, unikátnu zmes architektúry, prírody a hudby. Morský orgán je postavený na 75 metrov dlhom pobreží a ich špecialitou je, že zvuk nie je generovaný obehom vzduchu, ale vlnami Zadarského nábrežia. Poskytuje jedinečnú možnosť počuť, ako spieva Jadranské more!

A na koniec príbehu Zadar - pozdrav slnka! Najkrajšie západ slnka na svete si zaslúžil miesto, ktoré si zasluhuje pozornosť, a to je architektonicko-umelecká inštalácia Nikola Bašić, ktorá sa nachádza na západnom mieste polostrova Zadar hneď vedľa morského varhany. Pozdravy na Slnko pozostávajú z troch stoviek viacvrstvových sklenených panelov umiestnených na rovnakej úrovni na skalnatom chodníku s priemerom 22 metrov. Slnko a iné slnečné planéty sú proporčne umiestnené. Keďže morský orgán je ozajstnou súčasťou príbehu Zadarského západu slnka, Pozdravom k slnku je vizuálna časť, ktorá spolu prináša jedinečný zážitok!

V blízkosti Zadaru je nevyhnutnou chorvátskou destináciou pre mladých ľudí, ktorí hľadajú vzrušujúci nočný život - ostrov Pag. Populárna pláž Zrće doteraz získala kultový status, ale Pag je oveľa viac. Ostrov pokojnej, ale neskutočnej krásy, takmer mesačnej krajiny na strane Velebitu je miestom, kde sa pestuje najlepšie chorvátske jahňacie a kde sa vyrába najlepší chorvátsky syr! V okolí Zadaru sa nachádza aj mesto Biograd na moru, sídlo chorvátskych kráľov a biskupov a dnes aj turistické centrum. Mesto Nin je tiež centrom chorvátskych stredovekých kráľov. Tu je kostol sv. Kríža, známy ako najmenšia katedrála sveta, ktorá bola postavená v 9. storočí.

Pre všetkých milovníkov prírody a aktívnych dovolenkárov neďaleko Zadaru sa nachádza Starigrad Paklenica a Národný park Paklenica, kde si môžete vychutnať alpinizmus, turistiku a čistý vzduch z mohutného vrchu Velebit. Na úpätí Velebitu nájdete krasovú krásu, rieku Zrmanju, ktorá vás okouzlí krásou a smaragdovou vodou, kde môžete stráviť deň na kajaku, vode alebo plávaní. Neďaleko je najväčšie sladkovodné jazero v Chorvátsku, Vransko jezero. Vzhľadom na výnimočnú prírodnú krásu a bohatstvo flóry a fauny bolo vyhlásené za prírodný park. Tu môžete stráviť deň prechádzky, cykloturistiku alebo športový rybolov. Nad jazerom je nádherný výhľad, odkiaľ môžete vidieť celé zadarské súostrovie. Z ostrovov v súostroví Zadar, s jeho krásou a krásnymi plážami, môžeme zdôrazniť: Ugljan, Pašman, Silba a Dugi otok. Všetky sú spojené trajektovými linkami z mesta Zadar.

Ako sa dostať ku všetkým týmto zadarským zázrakom? Jednoducho, vzhľadom na to, že Zadar je dobre prepojený s modernou diaľnicou a letiskom, ktoré umožňujú ľahké dosiahnutie. Mesto a jeho okolie je plné prázdninových domov, apartmánov na pláži a prenájmu izieb. Či už chcete bývať v hoteloch alebo hľadáte lacnejšie ubytovanie v súkromí, napríklad v lacných apartmánoch, je možné nájsť ideálne ubytovanie bez poplatku za agentúru priamym kontaktom s majiteľmi súkromného ubytovania. Vitajte v Zadare a Dalmácii!

Zadar - Dalmácia - Prírodné, kultúrne a turistické atrakcie

Morský orgán a pozdrav slnka - Zadar

Za posledných desať rokov sa Zadar stal jedným z perál chorvátskeho cestovného ruchu, vzhľadom na mimoriadne bohaté kultúrne a historické dedičstvo. Po stáročia symbolom mesta Zadar bol kostol sv. Donátu, pamätník predrománskej architektúry z 9. storočia. Okrem kostola sú tu aj ďalšie symboly, ako je napríklad Rímske fórum, Kalelarga, námestie piatich studní (Trg pet bunara) a kniežací palác (Kneževa palača). Dnešná situácia je však trochu iná, pretože celá pozornosť návštevníkov Zadaru priťahuje známy Morský orgulje a Pozdravy Slnko.

Morský orgán v Zadare bol predstavený v apríli 2005 ako súčasť projektu rekonštrukcie západnej časti polostrova Zadar. Tento skutočne jedinečný, sedemdesiat metrov dlhý architektonický úspech rozpoznateľný svojim kaskádovým profilom je zmesou hudby a architektúry. V porovnaní s bežnými orgánmi hrá hudba morského orgánu mora a vlny. Keďže námorná energia je nepredvídateľná, nekončiaci koncert, ktorého autorom je samotná povaha, je jednoducho neopakovateľný.

Autorom tohto mimoriadneho úspechu je architekt Nikola Bašić, ktorý vytvoril morský orgán s niekoľkými spoluautormi. Vedľa morských orgánov existuje iná unikátna inštalácia toho istého architekta, ktorý bol inštalovaný v roku 2008 - Pozdravy Slnko.

Pozdravy Slnko sú tri stovky viacvrstvových sklenených panelov usporiadaných vo forme kruhu o celkovom priemere 22 metrov. Pod sklenenými vodivými doskami sú fotovoltaické solárne moduly, ktoré sú hlavným komunikačným kanálom s prírodou. Osvetlenie sa zapína počas západu slnka a v naprogramovanom scenári osvetlenie hrá s osvetlením v rytme hudby morských orgánov. Táto unikátna inštalácia zahŕňa Sun a ďalšie planéty zo slnečnej sústavy.

Morský orgán bol odmenený mnohými oceneniami, z ktorých je mimoriadne dôležité spomenúť Európsku cenu za verejný mestský priestor v roku 2006 (CCCB, Barcelona).

Ak sa rozhodnete navštíviť tieto výnimočné atrakcie, odporúčame vám nájsť lacné ubytovanie v izbách, apartmánoch alebo rekreačných domoch v meste Zadar.

Morský orgán a pozdrav slnka - Zadar, Chorvátsko
Morský orgán a pozdrav slnka - Zadar, Chorvátsko
Morský orgán a pozdrav slnka - Zadar, Chorvátsko
Národný park Paklenica

Vzhľadom na svoje unikátne geomorfologické formy a krásne lesy je oblasť Velika Paklenica a Mala Paklenica vyhlásená za národný park v roku 1949, čím sa stal po druhom národnom parku v Chorvátsku po Plitvických jazerách.

Národný park Paklenica má rozlohu 96 km2, pričom jeho najvyššie vrcholy sú 1757 m vysoký Vaganski vrh a 1753 metrov vysoký Sveto brdo. Oblasť parku zahŕňa oblasti okolo malých riek Velika Paklenica a Mala Paklenica, ako aj ich vertikálne gravírované kaňony na južných svahoch Velebitu. Hlavné charakteristiky Paklenice sú nedotknutá príroda, autochtónne borovicové lesy, bukové lesy, ako aj vertikálne kaňony Velika Paklenica a Mala Paklenica.

V júli 2017 sa vďaka svojej originálnosti, veku a veľkosti dostalo na územie Národného parku Paklenica, NP Severné Velebit (Sjeverni Velebit) a prírodné rezervácie prírodné rezervácie Hajdučki Kuk a Rožanski kuk približne 2030 hektárov pôvodných bukových lesov Zoznam UNESCO svetového dedičstva v Európe pod názvom "Bukové lesy Karpát a ďalších regiónov Európy".

Okrem svojej flóry je tento národný park bohatý aj na faunu. Približne 254 biotopov rôznych druhov vtákov je oblasťou národného parku, z toho 112 vtákov je hniezdiaci vták. Najznámejšie sú orel, sova, sivý jastrab, jastrab a sup. Oblasť parku je obývaná aj samičkou, jelenom, kamzíkom, voľne žijúcou prasnicou, medveďom, vlkom, bobcatom a líškom.

Viac ako 100 000 ľudí ročne navštívi tento národný park. Väčšinou sú turisti, ktorí navštívia Aniću kuk, 712 metrov vysokú skalu. V národnom parku môžete navštíviť aj jednu z jaskýň, z ktorých najznámejšie sú jaskyne Manita peć a Jama Vodarica.

Národný park Paklenica ponúka svojim návštevníkom rôzne aktivity od pešej turistiky až po horolezectvo. Vstupná cena pre dospelých sa pohybuje od 40 HRK do 50 HRK (5 EUR až 7 EUR) a platí jeden deň. Aj väčšie skupiny môžu navštíviť park s turistickým sprievodcom.

Ubytovanie v apartmánoch alebo izbách nájdete na neďalekých miestach, ako sú Starigrad-Paklenica, Tribanj alebo Rovanjska.

Národný park Paklenica, Chorvátsko
Národný park Paklenica, Chorvátsko
Národný park Paklenica, Chorvátsko
Zrmanja kaňon

Začatie rieky Zrmanja sa nachádza v južnej časti Liky pod Poštakom a končí v Novigradskom mori. Rieka je splavná pre menšie plavidlá od Novigradského mora až po mesto Obrovac a z dôvodu jej menšej dostupnosti sa Zrmanja často nazýva skrytým pokladom.

Po tisícoch rokoch rieky, ktorá smeruje k moru, rieka Zrmanja vytvorila pôsobivý kaňon, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších v Chorvátsku. Kaňon Zrmanja každoročne priťahuje veľké množstvo návštevníkov, ktorí si užívajú krásu kaňonu. Mnoho vodopádov a silných riečnych pórkov na hornom toku rieky sú charakteristikami typickej krasovej rieky. Dnes je kaňon chránený ako významná krajina.

Jedným z najznámejších vodopádov je Janković buk, okolo ktorého sú pozostatky starých mlynov. Posledných 17 kilometrov jazera Zrmanja je splavných pre plavidlá (od Jankovića buk až po Novigradské more) a táto časť Zrmanje je obklopená útesmi a špecifickou vegetáciou pre rieky, v ktorých riečna voda mieša morskú vodu.

Kaňon rieky Zrmanja možno preskúmať rôznymi spôsobmi, avšak každá z nich zahŕňa plavidlo. Môžete buď pádlovať kajak alebo kanoe (Kaštel Žegarski) alebo plachtiť na výletnej lodi v spodnej časti rieky. Či tak alebo onak, pohľady na kaňon a prírodu vás jednoducho nechajú dychať.

Kaňon Zrmanja je tiež známy pre film o fiktívnom indickom vodcovi Winnetou z nemeckej spisovateľa Karlom Mayom. Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, je raftingová prehliadka, ktorá trvá asi 4 hodiny a zahŕňa početné rýchlorasty a vodopády ako Ogarov buk, ako aj návštevu impozantného 13 metrového vodopádu Veliki buk (ktorý je obkolesený pešo).

Zrmanja River Canyon je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi, pretože ponúka veľa atrakcií pre deti. Ak sa rozhodnete navštíviť túto prírodnú perlu, ktorá vás určite ponechá bez dychu, nájdete cenovo dostupné ubytovanie v súkromných apartmánoch v okolí Obrovac, Karina, Novigrad, Posedarje a ďalších miestach v blízkosti Zadaru.

Zrmanja kaňon, Chorvátsko
Zrmanja kaňon, Chorvátsko
Zrmanja kaňon, Chorvátsko
soľ na ostrove Pag

Salna je priemyselný proces výroby morskej soli, v ktorom sa v sérii veľkých plytkých bazénov morskej vody odvodňuje morská soľ z vody. Samotný proces sa začína odparovaním v prvom bazéne s najnižšou koncentráciou NaCl a končí v poslednom bazéne, kde je morská voda nasýtená, takže soľ je spodná v bazéne. Samotný proces je sezónny, začína na jar a končí na jeseň, keď sa zozbiera soľ. Napriek tomu, že v minulosti bola soľ zozbieraná na niekoľkých miestach v Chorvátsku, v súčasnosti iba tri saliny v Chorvátsku zostali - Salton v Stone, ktorý je jedným z najstarších salátov v tejto časti Európy, Salt v Nin a najväčší salát v Chorvátsku saltern Pag (Paška solana).

Ostrov Pag má ideálne podmienky na výrobu morskej soli. Okrem veľkého počtu slnečných dní, čistého prostredia, priaznivého vetra, skalnej a skromnej vegetácie je tu aj tisícročná tradícia výroby soli od roku 999.

Salt Pag sa nachádza na juhu mesta Pag, na ploche 225 hektárov. Salát zahŕňa aj bazény v Dinjiške, ktoré sú prepojené so zálivom Pag cez potrubia s morskou vodou. Oblasť saliny je obklopená kopcami z východnej a západnej strany, pričom povrch je nepriepustný a je vyrobený prevažne z hliny a hlinky.

Pag soľ obsahuje všetky minerály, ktoré tvoria súčasť morskej vody a jeho mimoriadna kvalita je potvrdená registráciou soli Pag ako zdroja pôvodu.

Zaujímavosťou je skutočnosť, že na ostrove Pag, soľ mala hodnotu bieleho zlata. V 16. storočí vydal Pag soľ "Pag assignat", ktorý je považovaný za jednu z prvých foriem papierových peňazí v Chorvátsku.

Ostrov Pag ponúka veľa možností na vychutnanie si ideálnej dovolenky. Okrem cukrovej trstiny Pag je ostrov známy ako krajka Pag a pečené jahňacie (paška janjetina na ražnju). Tí, ktorí hľadajú zábavu a nočný život, môžu navštíviť chorvátsku pláž Zrće, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Novalja. Ubytovanie v súkromných apartmánoch nájdete v mestečku Pag na juhu ostrova alebo v Novalji av apartmánovej obci Gajac v jeho severnej časti ostrova.

soľ na ostrove Pag, Chorvátsko
soľ na ostrove Pag, Chorvátsko
soľ na ostrove Pag, Chorvátsko
Prírodný park Vranské jazero

Najväčšie prírodné jazero v Chorvátsku, Vranské jazero sa nachádza vedľa Pakoštane, neďaleko od mora. Vzhľadom k tomu, povrch jazera je nad hladinou mora (2 m nad hladinou mora) a dno je pod (4 metre pod hladinou mora), Vransko jazero je cryptodepression. Vzhľadom na podzemné útesy a kanál Prosika, cez ktoré je jazero spojené s morom, voda v jazere je mierne slaná.

Vranské jazero bolo vyhlásené za prírodný park v roku 1999 a je jedným z jedenástich prírodných parkov v Chorvátsku. Okrem Vranského jazera je v okolí aj okolie parku. Prírodný park sa rozprestiera na ploche 57 km2, z čoho jazero zaujíma asi 30 km2 alebo viac ako polovicu celkovej parkovej plochy. Jazero je dlhé asi 14 km a široké 1,4 až 3,4 km. V roku 2013 bol prírodný park Vransko jazero zaradený do zoznamu chránených mokradí podľa Ramsarského dohovoru.

Severozápadná časť Vranského jazera, ktorá bola v roku 1983 vyhlásená za ornitologickú rezervu, sa považuje za jednu z najcennejších ornitologických oblastí v Chorvátskej republike. Oblasť ornitologickej rezervy pokrýva oblasť menšiu ako 9 km2 a predstavuje len menšiu časť mokradí, ktorá zostala po tom, čo mokraďová oblasť bola takmer úplne vyčerpaná vykopávaním kanálov v 18. storočí.

Ornitologická rezervácia je určite jednou z najdôležitejších častí parku, pretože je osídlená mnohými vtákmi. V parku je vidieť viac ako 230 druhov vtákov, z ktorých žije po celý rok približne 100 druhov vtákov, ako napríklad vtáčích močiarov. Ďalšími vtákmi sú prevažne sťahovavé vtáky, ktoré v priebehu ich premiestňovania žijú v parku. Na jeseň počas migrácie vtákov biológovia odhadujú, že v parku žije približne dvadsaťtisíctisíc vtákov denne. V parku žije aj populácia tucta ohrozených druhov vtákov, ako je veľká biela volavka, malý hloh, kolibrík a iné ohrozené druhy.

Parková návšteva je bezplatná, ale niektoré časti parku sú účtované. Viac informácií o lístkoch nájdete na oficiálnej webovej stránke. Okrem chôdze, v parku si môžete vychutnať pešiu turistiku, cykloturistiku, jazdu na kajaku a ďalšie aktivity. Môžete tiež zabezpečiť výlety s turistickým sprievodcom alebo chodiť do školy o prírode.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto čarovné miesto, nájdete lacné ubytovanie v apartmáne alebo rekreačnom dome v meste Pirovac.

Prírodný park Vranské jazero, Chorvátsko
Prírodný park Vranské jazero, Chorvátsko
Prírodný park Vranské jazero, Chorvátsko
Prírodný park Telascica

Na juhovýchodnej časti ostrova Dugi otok leží jeden z najatraktívnejších prírodných parkov v Chorvátsku - prírodný park Telašćica. Centrum parku je záliv Telašćica a zahŕňa aj pobrežné pobrežie, trinásť ostrovov a šesť ostrovčekov. Povrch parku je o niečo viac ako 70 km2, z toho 26 km2 na pevnine a asi 45 km2 na mori.

Záliv Telešćica bol vyhlásený za prírodný park v roku 1988, zatiaľ čo štatút chráneného územia bol udelený v roku 1980. Bohatá flóra a fauna, geologické javy a podmorské podmorské zóny vytvárajú jedinečnú harmóniu prírody. Záliv je charakterizovaný troma prírodnými javmi, je to najbezpečnejší prírodný prístav v Jadranskom mori, ktorý je príťažlivý pre mnohých jachtárov, slané jazero Mir a steeps / útesy, ktoré stúpajú až 200 metrov nad morom a stúpajú vo výške 90 metrov pod morom. Z okolitých ostrovov najkrajšie je ostrov Katina, ktorý sa nachádza medzi Dugi otokom a Kornati. Najviac neobvyklým ostrovom je 3-meter vysoký Taljurić, ktorý vyzerá ako panel.

Prevažujúcou vegetáciou v parku je stredomorská vegetácia s približne 500 rastlinnými druhmi, z ktorých početné sú endemické rastliny. Podvodný svet je tiež bohatý a má viac ako 250 rastlín a 300 druhov živočíchov vrátane červených korálov a morských špongií. Park je taktiež biotopom pätnástich oslov. Telaščica je od dávnych čias obývaných a mnoho prastarých stôp, ako sú kopčeky na poli Čuh, pozostatky rímskej budovy v Mala Proversa z prvého storočia, ako aj mnohé kostoly.

Prírodný park Telaščica ponúka návštevníkom množstvo typov aktivít. Od výletov, plavby, bicyklovanie, potápanie, rybolov, vodné športy, ako aj špeciality z morských plodov, ktoré môžete ochutnať v jednej z reštaurácií v parku. Tiež odporúčame navštíviť Grpašćak, odkiaľ si môžete vychutnať krásny výhľad. Do prírodného parku môžete vstúpiť po súši alebo po mori a pre viac informácií navštívte oficiálnu webovú stránku parku. Lacné ubytovanie v apartmánoch nájdete na adrese Dugi otok.

Prírodný park Telascica, Chorvátsko
Prírodný park Telascica, Chorvátsko
Prírodný park Telascica, Chorvátsko

Zadar - Dalmácia - Predpoveď o počasí a počasí

Zadar - Dalmácia Predpoveď počasia

Dalmácia je historický región v Chorvátsku, ktorý sa tiahne od Zadaru a hory Velebit na severe až po Dubrovník a Konavle na juhu Chorvátska. Takmer v celej Dalmácii dominuje typické stredomorské podnebie so suchými, slnečnými a horúcimi letami, miernymi a daždivými zimami. V dalmátskom zázemí dominuje podzemné podnebie, ktoré sa líši od typického stredomorského podnebia, pretože zimy sú mierne chladnejšie a letá sú väčšinou mierne teplejšie ako priemer. Vďaka množstvu slnka a tepla dominuje typické stálezelené rastliny; holm dub, borovice Aleppo, dalmatínska čierna borovica a poľnohospodárske plodiny; olivy, figy a vinice.

Zadarský región má špecifickú časť nazvanú Ravni kotari. Tu je jedna z najplodnejších plôch v Dalmácii, známa pre pestovanie ovocia a zeleniny. To všetko je kvôli špecifickej a príjemnej stredomorskej mikroklíme. Kvôli množstvu slnka, jasnej oblohy a príjemnej morskej teploty, Zadar a jeho okolie a Zadarské súostrovie sú často zaujímavé pre turistov hľadajúcich príjemnú a nezabudnuteľnú dovolenku. Kvalita a čistota mora je charakteristickým znakom celého dalmatínskeho pobrežia, najmä dalmatínskych ostrovov vďaka relatívne nízkej hustote obyvateľstva a nedostatočnému rozvoju priemyslu. Mnoho dalmatínskych pláží je nositeľom modrej vlajky - symbol čistoty, kvality služieb a ekologicky chráneného prostredia.

Nižšie je grafikón s priemernou maximálnou a minimálnou dennou teplotou vzduchu a morskou teplotou v Zadare, čo najlepšie odráža príjemné stredomorské podnebie.

Priemerná teplota vzduchu - Zadar - Dalmácia
Priemerná teplota mora - Zadar - Dalmácia
Posledné pridané ubytovanie v regióne Zadar - Dalmácia
Rekreačný dom Villa Viamo

od 200 €

Recenzie: 2 - 5/5
Apartmány Zrinka Bruna

od 50 €

Apartmán Black Pearl Beluga

od 200 €

Mobilný dom TaJa Vortex

od 80 €