Apartmány a ubytovanie v súkromí Pakoštane

Pakoštane je pokojné mestečko v grófstve Zadare v Chorvátsku. Nachádza sa na pobreží asi v polovici cesty medzi Zadarom a Šibenikom, a je domovom pre takmer 3000 obyvateľov. To má jedinečnú polohu, lebo sa nachádza na úzkom pobrežnom páse medzi Jadranským morom a Vranského jazera. Historické pramene spomínajú miesto v 15. storočí, a počas chorvátsko-uhorských kráľov, to bolo volané Pakosene, a neskôr sa vyskytujú mená...

Zoradiť podľa:

Apartmány Sunset - Pakoštane

Pakoštane

Od mora 100 m
Kapacita 6 osôb

na vyžiadanie

Apartmány KRISANDI

Pakoštane

Od mora 400 m
Kapacita 17 osôb

od 37 €

Apartmány Antonijo

Pakoštane

Od mora 500 m
Kapacita 16 osôb

od 35 €

Apartmán Marina

Pakoštane

Od mora 500 m
Kapacita 5 osôb

od 40 €

Apartmány Nedo

Pakoštane

Od mora 150 m
Kapacita 20 osôb

na vyžiadanie

Apartmány Ino

Pakoštane

Od mora 80 m
Kapacita 16 osôb

od 40 €

Apartmány Jordan

Pakoštane

Od mora 100 m
Kapacita 16 osôb

od 35 €

Apartmány Nikola Bakija

Pakoštane

Od mora 80 m
Kapacita 5 osôb

od 35 €

Apartmány Bluemare

Pakoštane

Od mora 50 m
Kapacita 17 osôb

od 80 €

Apartmány Cuka

Pakoštane

Od mora 200 m
Kapacita 24 osôb

na vyžiadanie

Rekreačný dom Mirta

Pakoštane

Od mora 150 m
Kapacita 8 osôb

od 90 €

Apartmán Duhović

Pakoštane

Od mora 150 m
Kapacita 20 osôb

na vyžiadanie

Apartmány Cule

Pakoštane

Od mora 150 m
Kapacita 20 osôb

od 35 €

Apartmán Goga

Pakoštane

Od mora 700 m
Kapacita 6 osôb

od 40 €

Rekreačný dom Vransko jezero

Pakoštane

Od mora 800 m
Kapacita 6 osôb

od 220 €

Apartmán Verita

Pakoštane

Od mora 500 m
Kapacita 16 osôb

na vyžiadanie

Apartmán Beach House

Pakoštane

Od mora 10 m
Kapacita 5 osôb

od 75 €

Apartmán Pakostane

Pakoštane

Od mora 400 m
Kapacita 4 osôb

od 45 €

Apartmán Marica

Pakoštane

Od mora 20 m
Kapacita 5 osôb

od 55 €

Rekreačný dom Paula

Pakoštane

Od mora 100 m
Kapacita 6 osôb

od 55 €

Apartmán Lara

Pakoštane

Od mora 100 m
Kapacita 6 osôb

od 65 €

Apartmány Tina

Pakoštane

Od mora 70 m
Kapacita 15 osôb

na vyžiadanie

Apartmány Sunset - Pakoštane ( Pakoštane)

Tento byt sa nazýva Západ slnka kvôli svojim privilégiám, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mora a majú výhľad na neopísateľne krásny západ slnka. Byt je nový, moderný a samozrejme chcem spomenúť, že ubytovanie bolo usporiadané presne v roku 2016. Užite si! Ubytovanie sa nachádza v samom srdci Dalmácie, presnejšie na malom mieste - Pakoštane. Aj keď sme blízko pláže (100 m) a centra (400 m), ak k nám prídete, oceníte tiché a pokojné prostredie. Byt sa nachádza v najvyššom poschodí domu. Naše ubytovanie má rozlohu 80 m2. Tento priestor zahŕňa dve spálne, jednu kúpeľňu, kuchyňu, obývaciu izbu a otvorenú koncepciu jedálne. Ďalej máme tiež balkón, kde si môžete vychutnať kávu a relaxovať. Kedykoľvek sa budeme snažiť byť vám k dispozícii. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti cestovného ruchu sme si zlepšili znalosti cudzích jazykov a hovorili anglicky, nemecky a česky. Ak váš jazyk nie je jedným z týchto jazykov, sľubujeme vám, že sa budeme usilovať komunikovať s vami akýmkoľvek spôsobom. Pred domom si môžete zahrať stolný tenis alebo použiť vonkajší krb na prípravu špeciálnych jedál. Pre tých, ktorí majú deti alebo sa cítia mladí, máme špeciálnu liečbu, vstupné do aquaparku za jednu hodinu za polovičnú cenu. ** Poznámka: ** Daň nie je zahrnutá v cene a je to: - 1,5 EUR / osoba / deň - turistická daň neplatená deťom do 12 rokov - od 12 do 18 rokov platia daň vo výške polovičnej ceny môžu vyjednávať o cenách v prípade: - predĺženého pobytu - neprídu so 6 ľuďmi, ktorí tvoria celú kapacitu ubytovacích jednotiek, ktoré od vás očakávame, že sa vám budú páčiť a budete sa cítiť ako doma, tak príďte a navštívte nás. Viac informácií o Pakoštane nájdete na oficiálnych webových stránkach. S pozdravom :) * Obrázky budú nasledovať! *

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmány Sunset - Pakoštane

Od mora 100 m
Kapacita 6 osôb

Cena na vyžiadanie

Apartmány KRISANDI ( Pakoštane)

Vážení hostia, Ak hľadáte ubytovanie v pokojnej časti Pakoštane, ste na správnom mieste. Apartmány Krisandi sa nachádzajú v novo postavenom dome s priestrannou a krásne zariadenou záhradou, trávnatou plochou s hojdačkami pre deti a spevnenou plochou so stolmi a stoličkami na deň relaxácie alebo vychutnávania si čarovných večerov Stredomoria. Ponúkame komfortné ubytovanie za prijateľné ceny v komfortne vybavených apartmánoch. K dispozícii sú štyri apartmány s kapacitou 4 alebo 4 +1 lôžka. Každý apartmán má spálňu s manželskou posteľou a ďalšiu malú izbu s dvoma lôžkami. V rovnakej oblasti sa nachádza plne vybavená kuchyňa (riad, mikrovlnná rúra, chladnička s mrazničkou, kávovar, rýchlovarná kanvica) a jedálenský kút s posedením. Každý apartmán má vlastnú terasu so stolom a stoličkami pre všetkých hostí. Apartmány sú vybavené satelitnou TV a bezplatným bezdrôtovým pripojením na internet. Naši hostia môžu využívať gril v záhrade s umývadlom s teplou vodou. Vo dvore je jedno parkovacie miesto na apartmán. Prvý obchod je vzdialený 100 m a pláž a centrum mesta (lekár, zubár, kostol, pošta, banka, trh, bankomat a ďalšie turistické zariadenia) sa nachádzajú približne 400 m od domu. Prezrite si našu fotogalériu, ktorá Vám poskytne najlepší vizuálny zážitok z našich apartmánov. Pri príchode do našich apartmánov Vás privíta uvítací nápoj.   Srdečné privítanie a príjemný pobyt v apartmánoch Krisandi, Pakoštane Vám praje majiteľov domov Ljubica a Franjo Jambrošić

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmány KRISANDI

Od mora 400 m
Kapacita 17 osôb

Cena od 37 €

Apartmány Antonijo ( Pakoštane)

Apartmány Antonijo sa nachádzajú v centre Pakoštane v blízkosti pláží, kostola, mora, kaviarní, obchodov a všetkého ostatného, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku v Pakoštane. K dispozícii je tiež súkromné parkovisko. Zadar je vzdialený 32 km, Šibenik 36 km. Najbližšie letisko Zadar je vzdialené 25 km.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmány Antonijo

Od mora 500 m
Kapacita 16 osôb

Cena od 35 €

Apartmán Marina ( Pakoštane)

Veľký byt na prízemí, veľký dvor, gril a garáž v rámci bytu. Byt pozostáva z veľkej kuchyne a jedálne, dvoch spální, WC a kúpeľne a garáže v rámci bytu. Vitajte!

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmán Marina

Od mora 500 m
Kapacita 5 osôb

Cena od 40 €

Apartmány Nedo ( Pakoštane)

Dom sa nachádza v pokojnej oblasti, ďaleko od centra Pakoštane 500 m, 180 m od pláže, v okolí domu má asi 3000 m2 záhrada, parkovisko pre osobné automobily, grily, stoly a stoličky, veľa kvetov, máme motorky na parkovisku. Ponúkame byty 2 +2 (rodičia + 2 deti) = izba pre 2 osoby, obývacia izba s rozkladacím gaučom pre 2 osoby, kuchyne - varenie a jedálenský riad, kávovar, TV / SAT, Wi-Fi (internet), WC / sprchový kút, terasa / balkón - stôl a stoličky, markíza - ochrana proti slnku, parkovanie, použitie grilu aj na bicykli. Štúdio / apartmán 2 + 1 (rodičia s jedným dieťaťom) = izba pre 2 + 1 lôžkami, kuchyňa - varenie a stravovanie riadu, kávovar, TV / SAT, Wi-Fi (internet), sprcha / WC, terasa / balkón (uzavreté posuvné dvere, stôl stoličky, markíza - k ochrane pred slnkom), parkovisko, využitie grilovanie a bicyklov. Užívaním bytu v deň príchodu od 13 hodín - 14 hodín a odchod do 9 hodín. Pobytový poplatok nie je zahrnutá v cene.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmány Nedo

Od mora 150 m
Kapacita 20 osôb

Cena na vyžiadanie

Apartmány Ino ( Pakoštane)

Apartmán LNO sa nachádza v pokojnej časti Pakoštane v blízkosti hlavnej pláže a časti obce, v ktorej nájdete lekári, pošta, bankomat, obchody ... Našim hosťom ponúkame parkovacie miesta, kde sa vaše vozidlo bude v bezpečí a slnko-chránené miesto. Apartmány majú samostatné vchody, väčšina z nich sú vybavené klimatizáciou, TV a SAT-TV. Všetky balkóny sú s výhľadom na more a tam je gril v záhrade.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmány Ino

Od mora 80 m
Kapacita 16 osôb

Cena od 40 €

Apartmány Jordan ( Pakoštane)

Náš apartmánový dom sa nachádza v blízkosti mora. Ponúka pokoj a súkromie. Na každom poschodí sú dva byty o veľkosti 60 m2 a 65 m2. To má jednu spálňu s manželskou posteľou (komfortný hrúbka matraca 23 cm), kuchyňa, obývacia izba s veľkou posteľou a kúpeľňu so sprchovacím kútom. Sú vybavené všetkým moderný byt potrebuje, aby sa umožnilo hosťom príjemný pobyt v ňom. Za domom je kryté parkovacie státie pre každé vozidlo.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmány Jordan

Od mora 100 m
Kapacita 16 osôb

Cena od 35 €

Apartmány Nikola Bakija ( Pakoštane)

Apartmány Nikola Bakija sú novo postavené apartmány sa nachádzajú v blízkosti mora. Pláž je vzdialená 80 m. Apartmány sú na pokojnom mieste, každý apartmán má balkón s výhľadom na more, klimatizáciu, TV, internet, satelit.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmány Nikola Bakija

Od mora 80 m
Kapacita 5 osôb

Cena od 35 €

Apartmány Bluemare ( Pakoštane)

Pakoštane je malá dedinka, ktorá sa nachádza v samom centre na pobreží Jadranského mora s jedinečnou polohou medzi krásnym výhľadom na more a Vranského jazera. Pakoštane je obklopený štyrmi národnými parkami (Kornati, Krka, Paklenica a Plitvické jazerá) a dva prírodné parky (Telašćica a Vranské jazero) s jedinečnú krásu, rovnako ako dvoma hlavnými mestami Šibenik a Zadar. Apartmány Bluemare sú v ideálnej polohe v Pakoštane, iba 50 m od pláže. V blízkosti domu sú obchody, banky, reštaurácie, bary, výmenu a všetky ďalšie potrebné vybavenie, aby vaša dovolenka oveľa príjemnejšie. Dom bol postavený v roku 2012 a obsahuje tri luxusné apartmány. Všetky apartmány sú plne vybavené a pripravené pre váš príchod. V každom byte je kuchynská linka vybavená všetkými spotrebičmi a kuchynský riad a príbory, kávovar, ohrievač vody, digitálna televízia so satelitnými kanálmi, klimatizácia, trezor, internet zdarma, terasa, vybavená kúpeľní a spální. Hostia môžu využiť garáž, parkovisko, gril a detské ihrisko. Vaša malá domáce zvieratá v apartmánoch. Gold Byt sa nachádza na prvom poschodí a môže ubytovať až 6 osôb. Skladá sa z dvoch spální s manželskou posteľou, kúpeľňa vybavená sprchovacím kútom, balkón, kuchyňa a obývacia izba s pohovkou, ktorá môže byť rozšírená a stať sa pohodlná posteľ pre dve osoby. Silver Byt sa nachádza na prvom poschodí a môže ubytovať až 5 osôb. Skladá sa z jednej spálne s manželskou posteľou a jedným malým lôžkom, kúpeľňa vybavená sprchovacím kútom, balkón, kuchyňa a obývacia izba s pohovkou, ktorá môže byť rozšírený a stal pohodlná posteľ pre dve osoby. Diamond Byt sa nachádza na prízemí a môže ubytovať maximálne 6 osôb. Skladá sa z dvoch veľkých spální s manželskou posteľou, dve kúpeľne sú vybavené sprchou, WC, terasa, balkón, kuchyňa a jedáleň a obývacia izba s pohovkou, ktorá môže byť rozšírený a stal pohodlná posteľ pre dve osoby.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmány Bluemare

Od mora 50 m
Kapacita 17 osôb

Cena od 80 €

Apartmány Cuka ( Pakoštane)

Čuka apartmány sú obklopené borovicovým lesom neďaleko pieskových a štrkových pláží Punta (200 metrov). V našej ponuke je šesť jednotky vybavené klimatizáciou, LCD TV, všetky kuchynský riad ...

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmány Cuka

Od mora 200 m
Kapacita 24 osôb

Cena na vyžiadanie

Rekreačný dom Mirta ( Pakoštane)

Ponúkame celý dom s výhľadom do záhrady a na more. K dispozícii sú dve dvojlôžkové spálne, kuchyňa, obývacia izba, kde je pohodlná pohovka pre dve osoby, kúpeľňa a veľká terasa. V kuchyni je nová a vybavené mikrovlnnou rúrou a rýchlovarnou kanvicou. V kúpeľni je k dispozícii práčka. Na pláži je 3 minúty chôdze, a Vranské jazero 10 minút. Pakoštane Center je 5 minút.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Rekreačný dom Mirta

Od mora 150 m
Kapacita 8 osôb

Cena od 90 €

Apartmán Duhović ( Pakoštane)

Komfortné apartmány pre 4 osoby v Pakoštane / Chorvátsko. Pakoštane je pokojná dedinka s 2700 obyvateľmi, ktorá sa nachádza medzi štyroch národných parkov: Plitvické jazerá, Kornati, Severný Velebit a Krka. Pakoštane sa nachádza medzi morom a Vranské jazero prírodného parku, (najväčšie jazero v Chorvátsku vyniká sladkovodných rýb) Centrum mesta so všetkými obchody pre každodenné potreby, barov a reštaurácií v rámci 5 minút chôdze.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmán Duhović

Od mora 150 m
Kapacita 20 osôb

Cena na vyžiadanie

Apartmány Cule ( Pakoštane)

Dom sa nachádza v pokojnej časti Pakoštane. V blízkom okolí sú všetky potrebné zázemie.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmány Cule

Od mora 150 m
Kapacita 20 osôb

Cena od 35 €

Apartmán Goga ( Pakoštane)

Rodinný dom, v ktorom sa byt nachádza vo vzdialenosti 700 m od mora, tzn. Od centra. Z Vranské jazero je 500 m. Je obklopený zeleňou a každý hosť môže poskytnúť pokojnú a príjemnú dovolenku. Byt o 100 m2. Skladá sa z dvoch dvojposteľových izieb, obývacia izba s rozkladacou pohovkou, kuchyňa, kúpeľňa a veľká terasa 30 m2. Je umiestnený na druhom poschodí a má samostatný vchod. Byt ponúka úžasný výhľad na more, miesto, jazero a Velebit. Hostia môžu využiť vonkajší priestor na prízemí, rovnako ako gril. Parkovacie státie sú umiestnené vo dvore.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmán Goga

Od mora 700 m
Kapacita 6 osôb

Cena od 40 €

Rekreačný dom Vransko jezero ( Pakoštane)

Dom je situovaný medzi jazerom a morom, viac precisly v Prírodný park Vranské jazero! Dom je rozšírený na 4000 m2 s krásnymi 100 olivovníkmi, s množstvom Greenes youre a vlastným výstupu k jazeru !!! Dom je suranded s jedným uzavretým (možno otvoriť) terasu a jeden otvoril s veľkým 12 osôb stole pred vonkajším krbom pre grilovanie! V dome na poschodí sú 3 izby s manželskou posteľou každý a jedna izba s detskú postieľku tiež, a jeden malý bathroo. V prízemí je hlavná kúpeľňa s Pracie stroj, obývacia izba s veľkou posteľou, 3d LED TV, stereo a PlayStation 3 !! Kuchynská linka je nová a zahŕňa chladničky rúrou sporák mikrovlnná rúra umývačka mixér ... Dom je climated, má bezplatným WiFi a satelit. Na youre K dispozícii je tiež malá zeleninová záhradka. Môžete si tiež prenajať čln alebo bicykel na výlety po jazere v krásnej prírode so zľavou pre našich hostí. Aktivity: Táto oblasť je dobre vedieť, pretože prírodných krás, chránených živočíchov a pamiatok, ako sú turecké han alebo najväčšie kamennú Curch. Vranské jazero má výborné koleso sledovať všetky araund na jazero. Môžete sa tiež prejsť na koni araund jazera alebo rybárčiť. A ak máte radi more viac tam sú krásne morské pláže len 900 m od domu. Dom má žiadne susedov, je absolútne ticho a kľud bez stresu alebo trafic, ale napriek tomu takmer všetko (obchod centrum pláž) !!!

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Rekreačný dom Vransko jezero

Od mora 800 m
Kapacita 6 osôb

Cena od 220 €

Apartmán Verita ( Pakoštane)

Nové byty Verita postavené v roku 2014 v rodinnom dome kompletne zariadený v bielej De Luxe elegancie. High-štandard vybavenia. Dom sa prenajíma samostatne (ako byt), alebo celý dom. Apartmány sa nachádza v pokojnej lokalite s krásnym výhľadom na more a prírodný park Vranské jazero. Vo dvore sú parkovacie miesta a gril.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmán Verita

Od mora 500 m
Kapacita 16 osôb

Cena na vyžiadanie

Apartmán Beach House ( Pakoštane)

Na krásnej pláži sú mobilné domy na prenájom. Domy sú moderne a luxusne zariadené a skladajú sa z dvoch spální, kuchyne, obývacia izba a kúpeľňa a terasa 20 m2 s výhľadom na more a okolité ostrovy. Mobilné domy sú klimatizované, majú TV a internet, posteľná bielizeň, riad, uteráky, varná kanvica ...). Domy sa nachádzajú v pokojnej časti mesta a len 5 minút chôdze od centra mesta.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmán Beach House

Od mora 10 m
Kapacita 5 osôb

Cena od 75 €

Apartmán Pakostane ( Pakoštane)

V dome sú dva apartmány. Obidve majú asi 40m2, každá jedna spálňa, obývačka s kuchyňou, vlastná kúpeľňa, satelitná TV a balkón. Dom je obklopený krásnou záhradou, kde môžu hostia využiť gril na požiadanie. V okolí Pakoštane sa nachádzajú početné cyklistické a turistické chodníky nedotknutou prírodou a starými borovicovými lesmi, krásne pláže a zátoky. Národné parky Kornati a Krka sú veľmi blízko. Tento klenot Stredomoria urobí vašu dovolenku nezabudnuteľnou!

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmán Pakostane

Od mora 400 m
Kapacita 4 osôb

Cena od 45 €

Apartmán Marica ( Pakoštane)

Luxusný apartmán na druhom poschodí s dvoma spálňami, kuchyňou s obývacou izbou, jedálňou a veľkým balkónom a krásnou panorámou k moru, ostrovom a dedinke Pakostane.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmán Marica

Od mora 20 m
Kapacita 5 osôb

Cena od 55 €

Rekreačný dom Paula ( Pakoštane)

Zastupujem si môj pohodlný apartmán Paula, ktorý sa nachádza na ostrove Vrgada. Vrgada je malý ostrov, kde dominuje pokoj a pokoj. Na ostrove nie sú automobily! Budete sa tešiť z rôznych zvukov prírody a ochutnajte kúsok nebes. Tento apartmán sa nachádza na prízemí a je veľmi priestranný a pohodlný na to, aby ste sa s Vašou rodinou a priateľmi mohli oddýchnuť. Veľkosť je 65 metrov štvorcový s 13 metrov štvorcový balkón s nábytkom, kde je skvelé relaxovať a tiež stráviť nezabudnuteľné horúce letné noci. Na ostrove Vrgada je malá obec s jedným supermarketom a niekoľkými barmi a reštauráciami a apartmán je pár minút od nich. Najväčšou výhodou tohto ostrova je jeho úchvatná príroda s piesočnatými a štrkovými plážami. Preskúmajte sami a užívajte si v pokoji! Pretože na ostrove nie sú automobily, musíte nechať auto na parkovisku v Pakoštane. K dispozícii je loď z Pakoštane do Vrgady. Pakoštane sa nachádzajú v blízkosti Zadaru, ktorý bol v roku 2016 pomenovaný za najlepšiu európsku destináciu a letisko sa nachádza aj na juhu (36 km) a Vodice s perfektným nočným životom (26 km). Národný park Krka je vzdialený 51 km od Pakoštane a Národný park Kornati je vzdialený 5 míľ od Vrgady.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Rekreačný dom Paula

Od mora 100 m
Kapacita 6 osôb

Cena od 55 €

Apartmán Lara ( Pakoštane)

Tento apartmán sa nachádza v prvom poschodí a je veľmi priestranný a pohodlný na to, aby ste sa mohli stretnúť s rodinou a priateľmi. Rozloha je 50 metrov štvorcových, s balkónom 15 metrov štvorcových s nábytkom, kde je skvelé odpočinok a tiež stráviť nezabudnuteľné horúce letné večery. Budete tiež užívať úchvatný výhľad z bytu.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmán Lara

Od mora 100 m
Kapacita 6 osôb

Cena od 65 €

Apartmány Tina ( Pakoštane)

Apartmány Tina sa nachádzajú v pokojnejšej časti Pakoštane, len pár minút od centra a prvej pláže. Skladá sa z troch apartmánov so samostatným vchodom: dva na prízemí rodinného domu a jeden na prvom poschodí. Všetky apartmány sú plne vybavené, novo zrekonštruované a majú všetko, čo potrebujete pre relaxačnú dovolenku. Každý apartmán má jednu alebo dve spálne, kuchyňu a obývaciu izbu, kúpeľňu, satelitnú TV, Wi-Fi, klimatizáciu a terasu / balkón s výhľadom na more. Hostia môžu tiež využiť parkovisko a gril vo dvore. Ideálne pre rodiny s deťmi.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmány Tina

Od mora 70 m
Kapacita 15 osôb

Cena na vyžiadanie

Turistický sprievodca - Pakoštane

Pakoštane  - Erb Pakoštane je pokojné mestečko v grófstve Zadare v Chorvátsku. Nachádza sa na pobreží asi v polovici cesty medzi Zadarom a Šibenikom, a je domovom pre takmer 3000 obyvateľov. To má jedinečnú polohu, lebo sa nachádza na úzkom pobrežnom páse medzi Jadranským morom a Vranského jazera. Historické pramene spomínajú miesto v 15. storočí, a počas chorvátsko-uhorských kráľov, to bolo volané Pakosene, a neskôr sa vyskytujú mená Pachoschiane, Pacoschane a ostrovania ho volajú Pakoscane výslovnosti Čakavian. Väčšina obyvateľov žije predovšetkým z cestovného ruchu a ponúkajú služby súkromné ubytovanie v apartmánoch a izbách. Poľnohospodárstvo a pestovanie olivovníkov, vínnej révy, oviec a oslov sú väčšinou vedené v vnútrozemí. V Pakoštane existuje niekoľko pláží, ktoré sú veľmi blízko k centru mesta a väčšina je ideálna pre rodiny s deťmi. Niektoré z nich sú bohaté na piesku na breh a pod morom, zatiaľ čo iní sú spevnené a štrk a lemované borovicami. Odporúčame navštíviť Prírodný park Vranské jazero, najväčšie sladkovodné jazero v Chorvátsku s veľmi bohatou faunou i flórou. Nad jazerom je Belvedere Kamenjak, z ktorej je krásny panoramatický výhľad na celé jazero Vrana a Pakoštane súostrovia. Len málo miest na svete, na tak malom priestore je sieťovaný toľko rozmanitosti a prírodných krás. To je najlepšie pozvánkou pre všetkých návštevníkov a zvedavé hostí. Hľadajte lacné ubytovanie v súkromí v Pakoštane a stráviť bezstarostnú dovolenku. Apartmány, izby a rekreačné domy v Pakoštane. Vitajte v Pakoštane!

Pakoštane Predpoveď počasia