Apartmány a ubytovanie v súkromí Kvarner región

Kvarner a Gorski kotar - modré a zelené srdce Chorvátska! Kvarner je súčasťou Chorvátska medzi pobreží Istria a Velebitu. Pozostáva z ostrovov Cres, Lošinj, Krk, Rab, Pag a väčších miest Rijeka, Senj, Opatija, Lovran a Crikvenica. Pre mesto Rijeka, ako najväčšieho chorvátskeho prístavu, je mimoriadne dôležité, aby Kvarnerský z&...

Odporúčané apartmány a ubytovanie v súkromí - Kvarner región

Apartmány Milan

Rab - Lopar

na vyžiadanie

Apartmán Paula

Krk - Baška

od 60 €

Apartmány Dino

Krk - Baška

od 79 €

Apartmán Martina

Krk - Soline

od 210 €

Apartmány Villa Babalonija

Rab - Rab

od 80 €

Rekreačný dom Villa Zgodić

Lovran

od 250 €

Apartmány Jana i Vita

Lošinj - Mali Lošinj

od 50 €

Rekreačný dom Viktorija

Dramalj

od 220 €

Rekreačný dom Villa Theresa

Novi Vinodolski

od 300 €

Apartmány Prpić

Crikvenica

od 60 €

Apartmány Opa Gold

Rijeka

od 50 €

Apartmány Rudy

Jadranovo

na vyžiadanie

Apartmány Ivan

Krk - Čižići

od 57 €

Apartmán Radetić

Novi Vinodolski

od 35 €

Apartmány Vidas Barbat

Rab - Barbat a Banjol

od 40 €

Rekreačný dom Villa Ella

Opatija

od 220 €

Kvarner región (760) - hľadať ubytovanie v súkromí podľa miest

Turistický sprievodca Kvarner región

Kvarner región - Erb

Kvarner a Gorski kotar - modré a zelené srdce Chorvátska! Kvarner je súčasťou Chorvátska medzi pobreží Istria a Velebitu. Pozostáva z ostrovov Cres, Lošinj, Krk, Rab, Pag a väčších miest Rijeka, Senj, Opatija, Lovran a Crikvenica. Pre mesto Rijeka, ako najväčšieho chorvátskeho prístavu, je mimoriadne dôležité, aby Kvarnerský záliv bol hlbší ako zvyšok horného Jadranu (30-60 m), čo z neho robí perfektné miesto pre morský prístav.

V celej histórii táto oblasť bola obývaná Liburnians a Histrians, ktorý bol neskôr dobytý Rimanmi. Rímsky jazykový a kultúrny vplyv pretrvával a zostal dlho po presídlení slovanskej populácie. O čom svedčí fakt, že posledný rečník rímsko-slovanského jazyka zomrel na ostrove Krk v roku 1898. V celej histórii dominovala táto oblasť Benátsko, Rakúsko a jeho špecifickosť spočíva v tom, že tu bol vyhlásený cirkevný glagolizmus. Od 11. storočia až po Druhý vatikánsky koncil v 20. storočí to bolo jediné miesto v rámci katolicizmu, v ktorom by mohla slúžiť omša v národnom jazyku.

Mesto Rijeka je prístavné mesto v Chorvátsku s otvorenosťou, multikulturalizmom a predovšetkým mestskou kultúrou, ktorá sa odráža prostredníctvom slávnej rockovej a punkovej scény. Početné kluby a nočné bary v Rijeke sa dajú ľahko navštíviť vďaka množstvu lacného ubytovania, ktoré ponúka Rijeka z izieb lacných apartmánov na pobreží a rekreačných domoch, ktoré je možné prenajať priamym kontaktom s majiteľmi a bez poplatku za agentúru.

Ostrov Krk je špeciálny príbeh Kvarner, pretože je najväčším chorvátskym ostrovom. Staré mesto Krk v minulosti vlastnené kniežatami Frankopan pôsobí ako malý Dubrovník, kde nájdete veľa hostincov a reštaurácií v kamenistých uliciach a z kamenných stien si vychutnáte výhľad na more. Tu je ubytovanie v súkromí v dovolenkových domoch a lacných apartmánoch, ktoré sú k dispozícii v priamom kontakte s majiteľmi, a apartmány na pobreží sú početné a rozmanité, aby vyhovovali všetkým potrebám. Dve obľúbené miesta ešte treba zdôrazniť. Jedným z nich je Opatija, rodisko chorvátskeho cestovného ruchu, ktorý svojimi elegantnými hotelmi a rekreačnými domami je vhodný pre tých, ktorí chcú oddychovať od potokov moderného života. Druhým je ostrov Rab a Lopar so známym plážom Rajska a množstvom lacných ubytovaní, izieb a apartmánov na prenájom pre tých, ktorí hľadajú relaxačnú dovolenku a plážovú zábavu.

Gorski kotar je najviac zalesnenou časťou Chorvátska a často sa označuje ako zelené pľúca v Chorvátsku a nachádza sa medzi mestami Karlovac a Rijeka. Najväčšie mestá v regióne Gorski Kotar sú Delnice, Čabar a Vrbovsko a najvyššie vrcholy sú Bjelolasica s 1534 metrami a Risnjak s nadmorskou výškou 1528 metrov. Zaujímavosťou o tejto časti Chorvátska je, že v nej počujete všetky tri chorvátske dialekty, tu sa hovorí stokavský, kajkavský a čakavský dialekt. V celej histórii bola táto časť Chorvátska obývaná kmeňmi Japod, potom Rimanmi a nakoniec Chorvátmi, po ktorých nasledovalo dobytí Otomanov a Rakúska. Táto časť Chorvátska okrem kulinárskych špecialít ponúka predovšetkým krásnu a nedotknutú prírodu, zachované hory a zelené kopce. Vďaka svojej špecifickej polohe je tak blízko metropoly Záhrebu, ako aj pobrežia Kvarneru, takže je ľahko prístupný. S množstvom lacného ubytovania v prázdninových domoch a apartmánoch nie je žiadny dôvod, aby ste ho navštívili.

Pomôžeme vám nadviazať priamy kontakt s vlastníkmi ubytovania bez ohľadu na to, či hľadáte lacné izby, cenovo dostupné apartmány alebo luxusné rekreačné domy. Stačí si vybrať svoju ďalšiu dovolenku na Jadranskom mori na Kvarneru alebo v horách Gorského kotaru. Vitajte v modrom a zelenom srdci Chorvátska!

Kvarner región - Prírodné, kultúrne a turistické atrakcie

Lungomare - Opatija

Lungomare je pobrežná promenáda dlhá 12 kilometrov pozdĺž celej Opatijskej riviéry z Voloska, Opatija, Ika, Ičići do Lovranu. Výstavba promenády sa začala v roku 1885 v čase otvorenia prvých hotelov v Opatiji - Grand Hotel Kvarner a Hotel Imperial. V roku 1889, kedy bola Opatija oficiálne vyhlásená za klimatické kúpele, bola dokončená výstavba promenády. Následne vďaka nárastu cestovného ruchu na riviére Opatija (1911) sa Lungomare ďalej rozšíril na Lovran.

Promenáda je viac ako sto rokov stará a veľmi obľúbená medzi obyvateľmi Opatije a ich hosťami, pretože okrem prekrásnych výhľadov na Jadranské more a pobrežie Kvarneru ponúka promenáda relaxáciu pre telo a dušu, ako aj únik z stresujúci každodenný život.

Okrem rekreačnej povahy má aj prechádzky pozdĺž Lungomare aj kultúrno-historický ráz. Keď prechádzate po mnohých domoch a nádherných vilách, môžete vidieť krásne príklady secesnej architektúry, ktoré rozprávajú príbeh o bohatej histórii mesta Opatija a jej obyvateľov. Napríklad vo Volosku prejdete domovom chorvátskeho vedca Andrija Mohorovčić, známeho za objavenie nesúdržnosti Mohorovčića, ako aj pamätník mnohých osobností, ktoré navštívili Opatiju, ako napríklad poľský spisovateľ Henrik Sienkiewicz, Theodor Billroth a ďalší. Na promenáde je aj práca sochára sochára Zvonka Cara Socha dievčaťa s čajok, ktorá bola postavená v roku 1956. Táto socha bola postavená ako náhrada za sochu Madonna del Mare a okamžite sa stala jedným zo symbolov mesto a celého regiónu Kvarner.

Okrem bohatej histórie sa hostia môžu dozvedieť viac o pobrežnej vegetácii, pretože typické rastliny tejto oblasti rastú pozdĺž promenády. Milovníci rastlín môžu navštíviť park Angiolina, ktorý bol postavený v rokoch 1845 až 1860. V parku sa nachádza viac ako 150 druhov rastlín z celého sveta, od sekvoja, čierneho bambusu, himalájskeho cyprusu a jedle najcennejšou je japonská kamélia, keďže sa stala jedným z symbolov Opatije.

Lacné ubytovanie v apartmáne alebo v rekreačnom dome nájdete v mestečku Opatija, perla chorvátskeho cestovného ruchu.

Lungomare - Opatija, Chorvátsko
Lungomare - Opatija, Chorvátsko
Lungomare - Opatija, Chorvátsko
Múzeum Apoxyomenos

Múzeum Apoxyomenos je unikátne múzeum, ktoré možno vidieť len v Chorvátsku, pretože múzeum rozpráva celý príbeh iba jednej expozície Apoxyomenos. Lošinj Apoxyomenos je bronzová grécka socha 192 cm vysoká, umiestnená na pôvodnom bronzovom podstavci. Socha ukazuje športovca s dokonalým rozmerom, ktorý vyčistil škriatok. Dnes je na svete iba osem podobných sôch a Lošinj je Apoxyomenos je najzachovalejší. Podľa odhadov historikov Apoxyomenos sa datuje do druhej alebo prvej storočia pred novej éry a okrem niektorých chýbajúcich častí je socha úplne zachovaná. Aj keď nie je známe, kto urobil sochu, krása a kvalita samotnej sochy naznačuje, že autor bol technicky vysoko kvalifikovaný.

V roku 1996 našla socha turista z Belgicka, v blízkosti Vele Orjule. Socha bola nájdená 27. apríla 1999 pod morom v hĺbke štyridsať metrov. Pretože počas rozsiahleho hľadania podmorského okolia, hľadajúci nenašli stopy stroskotania, predpokladá sa, že socha bola počas búrky vyhodená z lode. Po šesťročnej obnove bola socha pôvodne vystavená v Archeologickom múzeu v Záhrebe s príležitostnými návštevami v Paríži v Louvri av Florencii v Taliansku, kde to bolo vidieť viac ako 80 000 návštevníkov. V apríli 2016, po ukončení rekonštrukcie Kvarnerského paláca z 19. storočia, bolo otvorené Múzeum Apoxyomenos v Mali Lošinj. Hneď po otvorení nového múzea bola socha permanentne premiestnená. Prostredníctvom série miestností sa návštevníci múzea dozvedia o príbehu sochárstva, od jeho nájdenia pod morom až po umiestnenie v múzeu. Pôvodná socha Apoxyomenos je vystavená v bielej miestnosti.

Múzeum je otvorené od utorka do nedele 9 až 17 (posledný záznam je k dispozícii na 16). Vstupné pre dospelých sa pohybuje od 50 HRK do 75 HRK (7 EUR až 10 EUR) v závislosti od času vašej návštevy (počas sezóny alebo mimo sezóny). Viac informácií a informácie o cenách vstupeniek nájdete na oficiálnych stránkach múzea. Ak plánujete navštíviť túto pozoruhodnú sochu, môžete nájsť ubytovanie v lacných izbách a apartmánoch v Mali Lošinj.

Múzeum Apoxyomenos, Chorvátsko
Múzeum Apoxyomenos, Chorvátsko
Múzeum Apoxyomenos, Chorvátsko
Národný park Risnjak

Risnjak je hora, ktorá sa nachádza v Gorskom Kotare, a pre mnohých sa považuje za jeden z najkrajších hôr v Chorvátsku. Názov Risnjak pochádza z bobcatov, ktoré obývajú les Risnjak. Risnjak sa stal národným parkom v roku 1953 a oblasť národného parku pokrýva viac ako 6350 ha vrátane prameňa rieky Kupa.

Najvyššie vrcholy sú Risnjak (1528 m) a Snježnik (1506 m), kde si môžete vychutnať krásny výhľad na Gorski Kotar, Kvarner a slovinské Alpy. Risnjak sa stal národným parkom vďaka hustým a nedotknutým zeleným lesy. V národnom parku sa nachádza 14 rôznych typov lesov (väčšina parku je pokrytá lesmi z bukových a jedlových stromov, ktoré môžu rásť výškou viac ako 40 metrov) a 30 rôznych rastlinných spoločenstiev, a preto okolo 70% národného parku oblasť je chránená. V oblasti parku vedľa bobcatov žije hnedý medveď, vlk, divoká mačka, kamzík a viac ako 100 druhov vtákov.

Hoci Risnjak má veľa prístupných miest pre svojich návštevníkov, je to jeden z menej navštevovaných chorvátskych národných parkov. Najznámejšie atrakcie sú ľahko dostupné bez potreby ďalšieho alebo špecifického vybavenia. Jediná vec, ktorú by ste mali priniesť so sebou, je túžba požívať v krásnej prírode. Odporúčame vám navštíviť impozantné pramene rieky Kupa, ku ktorej sa dostanete po pešej túre z Kuparu. Od roku 1963 je prameň chráneným územím. Niekoľko horských chodníkov prechádza do horskej chaty Shlosserov dom. Okrem prechádzky a turistiky na Risnjak je tiež možné športovať, ale je potrebná licencia na športový rybolov.

Národný park Risnjak ponúka svojim návštevníkom množstvo príležitostí. Vstupná cena pre park je 45 EUR (6 EUR) pre dospelého a platí dva dni. V prípade väčších skupín môže byť návšteva organizovaná profesionálnym sprievodcom. Ak sa rozhodnete navštíviť túto prírodnú perlu, nájdete lacné ubytovanie v apartmánoch alebo izbách v neďalekom Fužine, Rijeke a jej okolí.

Národný park Risnjak, Chorvátsko
Národný park Risnjak, Chorvátsko
Národný park Risnjak, Chorvátsko
Rajská pláž - Rab

Ostrov Rab je odlišný od ostatných chorvátskych ostrovov. Rab je najjužnejší ostrov ostrovnej skupiny Kvarner, s prevažne stredomorskou vegetáciou a veľa slnečných dní. Dôvodom, prečo je ostrov Rab tak odlišný od ostatných chorvátskych ostrovov, je počet piesočných pláží. Celkovo Rab má tridsať piesočnatých pláží, takže nie je žiadnym prekvapením, že starí Rimania dal Rabovi epithet Felix Arba (šťastný Rab).

Rozvoj cestovného ruchu na ostrove sa začal v roku 1889 a je považovaný za jedného z prvých osadníkov cestovného ruchu v Chorvátsku. Starosta obce Rab vypracoval plán rozvoja cestovného ruchu na ostrove Rab, krátko potom bol ostrov Rab vyhlásený za kúpeľné a liečebné stredisko (kvôli pozitívnemu vplyvu na kardiovaskulárne choroby).

Aj keď je Rab veľmi známy svojimi mnohými úchvatnými plážami, najobľúbenejšie je Paradise Beach ("Rajska plaža"), ktorá sa nachádza v meste Lopar. Čo robí Paradise Beach ideálnym miestom pre mnohých návštevníkov, najmä rodiny s malými deťmi, je ideálna kombinácia púštneho biely piesok, plytké a teplé more, krištáľovo čisté more a borovicové lesy, ktoré ju obklopujú Paradise Beach je dlhý viac ako dva kilometre a je centrom mnohých športových a rekreačných aktivít Okrem výnimočne populárnych plážových volejbalových kurtov návštevníci sa môžu tešiť na opaľovanie a plávanie, návštevníci si môžu vyskúšať jet-ski alebo parasailing, hrať tenis, basketbal alebo futbal, ísť po vodných tobogánoch alebo si vychutnať wellness, fitness alebo iné športové aktivity. Kvôli kvalite mora, zachovanému životnému prostrediu a bezpečnosti bola pláž ocenená "modrou vlajkou". Okrem toho ju americká televízia CNN na 100 najlepších pláží na svete.

Rab však môže ponúknuť viac ako len pláže. Môžete si vychutnať výlety do okolitých ostrovov a ostrovčekov, z ktorých najzaujímavejšie je Goli otok (tam bola väznica). Existuje mnoho prejavov, ako je Rab fjera (Rabská fjera) a Rab Knight Games (Rapske viteške igre), ako aj nočný život v mnohých baroch a nočných kluboch.

Pozývame vás navštíviť tento kúsok raja, kde nájdete všetko, čo potrebujete pre ideálnu dovolenku a únik zo stresujúceho každodenného života. Ubytovanie v súkromných apartmánoch nájdete v mestečku Lopar alebo v meste Rab.

Rajská pláž - Rab, Chorvátsko
Rajská pláž - Rab, Chorvátsko
Rajská pláž - Rab, Chorvátsko
Hrad Trsat - Rijeka

Trsatská pevnosť (Trsatská záhrada) je pevnosť umiestnená na historickom strategickom mieste, ktoré stúpa na 138 metrov vysokom kopci nad mestom Rijeka, s krásnym výhľadom na Rijeku a Kvarner. Hoci pevnosť dnes láka návštevníkov s jej históriou a krásnym výhľadom na mesto, nie vždy to bolo. To je veril, že pevnosť je na mieste starovekej Illyrian a rímskej pevnosti. Od dávnych čias na tom istom mieste má Liburni strážnu vežu na ovládanie cesty k moru. Neskôr, počas rímskej vlády, pevnosť slúžila ako pevnosť na posilnenie obranného systému, ktorý sa začal v Tarsatike (dnešné Staré mesto Rijeky).

V 13. storočí dal chorvátsky-uhorský kráľ Andrija II Trsatu ako súčasť okresu Vinodol Krk princov (rodina Frankopan). Potom, ako sa oženil s Katarinou Frankopanovou za Nikola Zrinski, pevnosť sa dostala do držby rodiny Zrinski. V nasledujúcich desaťročiach sa pevnosť zmenila na niekoľkých majiteľov a po odstránení nebezpečenstva z Turkov sa Trsat stal kapitánom mesta Rijeka. Kapitáni sa nestarali o pevnosť a začiatkom 19. storočia sa pevnosť stala hrdinkou.

Začiatkom 19. storočia kúpila obec Bakar pevnosť v neatraktívnom stave a veľmi rýchlo ju predávala rakúskemu veliteľovi Lavalovi Nugentovi. Veliteľ začal rozsiahlou obnovou pevnosti, premenil ju na luxusnú rezidenciu so štýlovým nábytkom, galériou obrazov a vzácnymi dielami renomovaných umelcov, medzi ktorými boli viaceré umelecké diely slávnej umelkyne Andrije Medulićovej. Po smrti grófa Nugenta v roku 1862 boli jeho smrteľné pozostatky umiestnené na hroboch (mausoleum) na Trsate - "Pokoj hrdinu" (Mir junaka).

Každé júl a august sa na Trsate uskutoční kultúrne podujatie s názvom "Leto v Gradine" ("Ljeto na gradini"). Počas festivalu vystupujú mnohí divadelní umelci, herci, speváci a rôzni konceptuálni umelci. Táto krásna pevnosť rozhodne stojí za návštevu a po prechádzke po starých múroch môžete mať večeru v reštaurácii, ktorá sa nachádza vo vnútri pevnosti.

Trsatská pevnosť je ideálnym miestom pre milovníkov kultúry s krásnym výhľadom na Rijeku a región Kvarner. Ak chcete relaxovať v severnej časti Jadranského mora, nájdete v súkromných apartmánoch a izbách v Rijeke a neďalekej Opatiji.

Hrad Trsat - Rijeka, Chorvátsko
Hrad Trsat - Rijeka, Chorvátsko
Hrad Trsat - Rijeka, Chorvátsko
Lubenice - ostrov Cres

Lubenice je malá obec na západnej strane ostrova Cres. Počas histórie mala Lubenice významnú geostrategickú pozíciu, pretože sa nachádza v strede Kvarnerského zálivu. Obec sa rozkladá na 378 metrov vysokom útese. Podľa sčítania ľudu v roku 2001 trvalo len 24 obyvateľov v Lubeniciach, avšak vzhľadom na priaznivé postavenie obce bola obývaná viac ako 4 000 rokov. Dokazujú to aj hroby z doby železnej a bronzovej, ako aj množstvo starožitných materiálov, ako sú amfora, peniaze, šperky a podobné cennosti.

V obci sa nachádza stredoveká pevnosť, časti stredovekej steny a stredoveká brána mesta. Aj keď Lubenice je veľmi malá dedina, má niekoľko kostolov, z ktorých je najväčší farský kostol Panny Márie s rozpoznateľnou zvonovou vežou z 18. storočia. K dispozícii je aj kostol sv. Domenice, gotický kostol sv. Anton Pustenjak a kaplnka sv. Jakuba. V Lubeniciach existuje len štyridsať domov a boli vyzdobené v barokovom štýle.

Počas leta sa obec stáva centrálnym bodom na ostrove Cres, keď na námestí pred kostolom Panny Márie sa tradične organizuje tradičný hudobný festival Lubeničke večery, na ktorom sa čoraz viac domácich a zahraničných autorov.

Pre tých, ktorí si chcú vychutnať more, za štyridsiatimi minútami (v pešej vzdialenosti) pod Lubenicou leží pláž sv. Jána, ktorá bola vyhlásená mnohými cestovnými časopismi za jednu z najkrajších pláží na svete.

Legenda o názve dediny hovorí, že kedysi žil kráľ, ktorý mal dcéru Ljubicu. Chudobný mladík, ktorý žil na kopci (na tom istom mieste, kde sa dnes nachádza dedinka) sa zamiloval do Ljubice. Keďže kráľ bol hlboko nespokojný so zvolenou dcérou, vyhnal svoju dcéru a ho z Osora. Usadili sa na kopci s názvom po nej - Ljubenica. Neskôr, počas talianskej vlády, bol názov zmenený na Lubenice.

Lubenice na ostrove Cres je ideálnym miestom pre všetkých návštevníkov bez ohľadu na vek. Ak sa rozhodnete navštíviť krásny ostrov Cres a magické Lubenice, nájdete ubytovanie v apartmánoch, izbách alebo prázdninových domoch v meste Cres.

Lubenice - ostrov Cres, Chorvátsko
Lubenice - ostrov Cres, Chorvátsko
Lubenice - ostrov Cres, Chorvátsko

Kvarner región - Predpoveď o počasí a počasí

Kvarner región Predpoveď počasia

Kvarner a Gorski kotar sú jedinečnou oblasťou v Chorvátsku, kde v malej geografickej oblasti sa zmiešava niekoľko rôznych klimatických podmienok. Kvarner, tj pobrežné a Kvarnerské ostrovy majú typické stredomorské podnebie so suchými, slnečnými a horúcimi letami, miernymi a daždivými zimami. Obzvlášť mierne podnebie je na Kvarnerských ostrovoch, ako je Lošinj, ktoré kvôli priaznivému podnebiu a množstvu voňavých stredomorských rastlín rozvinulo zdravotnú turistiku.

V doline Gorski kotar prevažuje mierne kontinentálne podnebie a nad 1200 metrov nad morom dominuje zasnežené lesy a horské podnebie. Toto podnebie sa vyznačuje krátkymi a čerstvými letami a dlhými a krutými zimami s množstvom snehu. Vzhľadom na blízkosť Jadranského mora a vysokých hôr sa táto časť Chorvátska vyznačuje aj množstvom zrážok, najmä snehu. Počas leta je to veľmi obľúbené miesto pre množstvo turistov, ktorí hľadajú občerstvenie, ktoré poskytuje vysoké hory a husté ihličnaté lesy. Často sa stáva, že hostia trávia dovolenku v Fužine, Delnice alebo Lokve a počas dňa zostúpia na pláže Crikvenice alebo Novi Vinodolski, čo je jedinečný prípad na Jadrane. Významný vplyv má vietor, najmä jugo, bura a maestral, ktoré sú najvýznamnejšie nielen v tomto regióne, ale aj na celom Jadrane.

Nižšie je priemerná maximálna a minimálna denná teplota vzduchu a teplota mora v Rijeke, čo najlepšie odráža príjemné stredomorské podnebie.

Priemerná teplota vzduchu - Kvarner región
Priemerná teplota mora - Kvarner región
Posledné pridané ubytovanie v regióne Kvarner región
Rekreačný dom MaLa

od 110 €

Apartmán Maja

od 60 €

Apartmán Mirjana
Apartmán Zana

od 150 €