Apartmány a ubytovanie v súkromí Dubrovnik - Dalmácia

Dubrovník - Chorvátska republika! Sloboda a krása! Budeme písať o týchto dvoch termínoch, ktoré najlepšie popisujú Dubrovník a celú oblasť bývalej republiky Dubrovník. Slovo libertas je napísané na vlajke Dubrovníka a ešte viac v dušiach obyvateľov Dubrovníka. Krása mestských hradieb, Elafitské...

Odporúčané apartmány a ubytovanie v súkromí - Dubrovnik - Dalmácia

Apartmány Nikola

Dubrovnik

od 65 €

Apartmány Vista

Cavtat

na vyžiadanie

Apartmány Luka

Korčula - Prižba

na vyžiadanie

Apartmány Villa Avantgarde

Župa Dubrovačka

od 50 €

Rekreačný dom Villa Dom

Brijesta

na vyžiadanie

Apartmány Villa Delta

Blace

od 35 €

Apartmány Sveti Anton

Orebić

od 30 €

Apartmány Orsula - Pelješac

Kućište

od 45 €

Apartmány Marghareta

Dubrovnik

od 100 €

Apartmán Live a dream

Korčula - Blato

od 80 €

Apartmány Zona

Orebić

od 20 €

Rekreačný dom Ivona

Slano

od 250 €

Apartmány Pretner

Orebić

od 40 €

Dubrovnik - Dalmácia (179) - hľadať ubytovanie v súkromí podľa miest

Turistický sprievodca Dubrovnik - Dalmácia

Dubrovnik - Dalmácia - Erb

Dubrovník - Chorvátska republika! Sloboda a krása! Budeme písať o týchto dvoch termínoch, ktoré najlepšie popisujú Dubrovník a celú oblasť bývalej republiky Dubrovník. Slovo libertas je napísané na vlajke Dubrovníka a ešte viac v dušiach obyvateľov Dubrovníka. Krása mestských hradieb, Elafitské ostrovy, ostrov Korčula a Mljet a polostrov Pelješac sú niečo, čo musíte vidieť a zažiť pre seba!

História Dubrovníka začala v 7. storočí, keď latinčania utiekli z Epidaurum a inváziu do Avaru a Slovanov. Založili mesto Ragusa, dnešný Dubrovník. Na južných svahoch vrchu Srđ začali slovania začať budovať svoje osídlenie, ktoré bolo nazývané Dubrava pomenované po dubových lesoch. Neskôr, keď sa latinsky a slovanci spojili a zmiešali, stalo sa menom mesta. V prvých storočiach bol Dubrovník pod byzantskou nadvládou. Po byzantskej vláde spadá pod vládu Benátok. Po roku 1358 to bolo pod vládou maďarského kráľovstva. Avšak od roku 1380 do roku 1806 bol Dubrovník skutočne nezávislou republikou. Dubrovník vyvinul komplexný námorný obchod so Stredomorím a svetom. Stala sa šľachtickou republikou a rozširovala svoje územie, vybudovala dnes slávne steny a svoje námorníctvo. V 16. storočí bol jedným z najväčších námorníkov v oblasti obchodu na svete! Dnes je Dubrovník svetovo preslávenou turistickou destináciou, ktorej veľkolepé steny, kamenné dláždené uličky, najmä Stradun, kniežací palác a mnohé ďalšie jednoducho musia byť navštívené aspoň raz v živote. Ponuka ubytovania je široká, od izieb po početné luxusné hotely, apartmány na pobreží a rekreačných domov až po lacnejšie ubytovanie v súkromí. Najlepším spôsobom, ako nájsť ubytovanie, je nadviazať priamy kontakt s majiteľmi ubytovania bez platenia vysokých provízií.

Elafitské ostrovy, pomenované podľa gréckeho slova elaphos (jeleň), sa nachádzajú pred pobrežím Dubrovníka a sú tvorené Šipan, Koločep, Lopud a niekoľko menších ostrovov. Je dobre prepojený trajektom a lodnými linkami do Dubrovníka. Budete očarení krásnymi piesočnatými plážami a množstvom starých kostolov a letných domov. Ako zaujímavé by bolo treba spomenúť, že v Koločepovi a Lopudovi nie sú žiadne autá, ktoré by im umožnili dovolenku mimo ruchu moderného života.

Korčula je ostrov, ktorý bol osídlený už od prehistorických čias a neskôr z Grécka, keď bol pomenovaný KorkyraMelain, to znamená od Rimanov KorkyraNigra a s rovnakým významom - Čierna Korčula. Korčula vďačí svojmu názvu temným a zachovaným lesom, ktoré vás určite fascinujú. Pred pobrežím mesta Korčula bola známa bitka v roku 1298, medzi Benátčanmi a Janovom. Domnievame sa, že legendárny prieskumník Marko Polo sa narodil na Korčule. Dnes je Korčula ostrovom s viac ako 16 000 obyvateľmi a väčšie osady sú mesto Korčula, Blato v interiéri a Vela Luka. Ostrov neopísateľného kúzla je plný cenovo dostupných apartmánov na pobreží, dovolenkových domov, ako aj izieb na prenájom. Máte možnosť rezervovať si ideálne ubytovanie v priamom kontakte s ubytovateľom. Poloostrov Pelješac je jedným z najkrajších polostrov v Chorvátsku s mnohými plážami a kvalitnými vínami. Tu sa nachádza mesto Ston, ktoré má jednu z najdlhších múrov v Európe a Orebić, obľúbenú turistickú destináciu. V regióne Dubrovník sa nachádza delta Neretvy, ktorá je veľmi zaujímavým miestom kvôli divočine, mnohým druhom vtákov a dlhým piesočnatým plážam.

A nakoniec Mljet, ostrov borových lesov, jazerá zmiešané so slanou a slanou vodou, benediktínske kláštory a legendy. Ostrou navštívil podľa legendy Odysseus a svätý Pavol a je to isté miesto, ktoré musíte vidieť a zažiť. Mljet je považovaný za najkrajšie chorvátske ostrovy, takže západná časť je chránená ako prvý národný park v stredomorskej oblasti. Mljet je dobre prepojený trajektovými linkami na pevninu, a na ostrove je veľa súkromných taxi lodí, takže ospravedlnenie navštíviť tento magický ostrov jednoducho neexistuje! Prajeme vám srdečné privítanie do Dubrovníka a jeho okolia a dúfame, že strávite nezabudnuteľnú dovolenku v extrémnom juhu Chorvátska a Dalmácie!

Dubrovnik - Dalmácia - Prírodné, kultúrne a turistické atrakcie

Dubrovnícke mestské hradby

Dubrovnícke mestské hradby sú jednou z najväčších a najznámejších atrakcií nielen Dubrovníka, ale aj celého Chorvátska. Táto komplexná obranná štruktúra, ktorá patrí medzi najväčšie a najzachovalejšie v Európe, chránila slobodu a bezpečnosť Dubrovníckej republiky, ktorá vďaka svojmu rozvinutému obchodu počas takmer piatich storočí prekvitala v mieri a prosperite. Dnešné mestské hradby boli postavené hlavne počas 12. a 17. storočia a boli zdrojom hrdosti na Dubrovník už dlhú dobu, keďže v tom čase neboli nikdy podmanené z nepriateľskej armády.

Impozantné steny majú neprerušenú dĺžku približne 1940 metrov a obklopujú veľa starého mesta Dubrovník a dosahujú maximálnu výšku približne 25 metrov a šírku až 6 metrov. Po páde Carigradu v roku 1453 Dubrovník okamžite prijal všetky potrebné obranné opatrenia vrátane posilnenia existujúcich obranných štruktúr a výstavby nových. Dubrovnícke steny tvoria celkom 16 veží, štyri mestské brány, tri opevnenia (Bokar, Minceta a sv. Ján) a šesť bašt. Aj keď nie sú súčasťou steny, v meste obrannej sústave Lovrijenac a Revelin existujú dve impozantné pevnosti. Kvôli svojim rozmerom, zachovaniu a veku, dubrovnícke steny a celé jadrové mesto Dubrovníka boli v roku 1979 zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

O atraktívnosti a kráse steny Dubrovníka je najlepšie povedať, že jedna z najväčších cestovných stránok - TripAdvisor, založená na recenziách miliónov cestujúcich, zostavila zoznam desiatich miest, ktoré mali navštíviť pred smrťou a jedným z nich bol mesto Dubrovník. Ak sa nachádzate v blízkosti Dubrovníka alebo plánujete stráviť dovolenku v tejto časti Dalmácie, nenechajte si ujsť návštevu tejto jedinečnej kultúrnej pamiatky. Okrem historického významu a krásy si môžete vychutnať nádherný výhľad na staré centrum mesta, ostrov Lokrum a otvorené more.

Vstupné vstupenky sú účtované a náklady 50 - 150 Kn (7 - 20 €). Najlepší čas na návštevu stien je ráno, keď sa dá vyhnúť veľkému davu, najmä v letných mesiacoch alebo počas návštev veľkých krížnikov, ktoré pravidelne navštevujú mesto. Vyhliadkové prehliadky zvyčajne trvajú od jedného až niekoľkých hodín, preto odporúčame, aby ste si vzali ochranu pred slnkom a aby ste si vzali vodu, a to najmä v horúcich letných mesiacoch. Dubrovník ponúka obrovský výber súkromného ubytovania, takže môžete zostať v jednom z exkluzívnych apartmánov vnútri mestských hradieb alebo v oveľa lacnejších izbách mimo starého mesta.

Dubrovnícke mestské hradby, Chorvátsko
Dubrovnícke mestské hradby, Chorvátsko
Dubrovnícke mestské hradby, Chorvátsko
Národný park Mljet

Národný park Mljet pokrýva severozápadnú časť ostrova Mljet, ktorý sa rozprestiera na 54 km2 chránenej krajiny a okolitého pobrežia, 500 metrov od pobrežia ostrovov a útesov. Vďaka svojmu vynikajúcemu kultúrnemu a historickému dedičstvu, sviežemu životu rastlín, unikátnym panoramatickým výhľadom na členité pobrežie, útesy, skaly a početné ostrovčeky, husté zelené borovicové lesy a okolité horské kopce bolo 11. novembra 1960 vyhlásené za národný park. Je to najstarší morský národný park v celom Stredomorí.

Centrálna časť parku zaujíma fascinujúci systém slaných jazier, jedinečný geologický a oceánografický fenomén v krasovom prostredí. Veľké jazero má 145 hektárov a hĺbku 46 metrov a malé jazero má 24 hektárov a hĺbku až 29 metrov. So svojou krásou a početnými, ale neznámymi tajomstvami už niekoľko desaťročí prilákalo veľa turistov a milovníkov prírody k tejto nedotknutej prírode. Jazerá sú vlastne more, ale miestni obyvatelia ich nazývajú jazerami, pretože mora vstupuje do skutočne úzkych prielivov, takže skutočne vyzerajú ako jazerá. Uprostred veľkého jazera leží malý a malebný ostrov sv. Márie s kostolom a benediktínskym kláštorom, ktorý sa datuje do 12. storočia. Lode z národného parku pravidelne bežia na tento ostrov, takže ho môžete navštíviť počas celého dňa.

Bohatá vegetácia celého ostrova Mljet mu dal prezývku "zelený ostrov" a správne, pretože dnes je viac ako 70% ostrova pokrytá hustými stredomorskými lesmi, domorodými lesmi dubu, alepického borovica a divých olív. Slávny francúzsky oceánograf Jacques Cousteau sa potápal a objavil podmorský svet okolo ostrova Mljet a povedal, že voda a more sú jedny z najčistejších na svete. Okrem plavby v krištáľovo čistom mori sa návštevníkom parku môžete tešiť aj na jazdu na bicykli, pretože je ľahšie vidieť jazerá, potom jazda na kajaku a kanoistiku a turistiku až po najvyšší vrch Montokuc, ktorý ponúka nezabudnuteľný výhľad na celý národný park, vzdialené ostrovy a otvorené more.

Návšteva národného parku a ostrova Mljet je možná pravidelnými trajektovými linkami z Dubrovníka alebo Splitu, ako aj mnohými turistickými loďami z ostrova Korčula alebo trajektovou linkou z Pelješac. Lode zvyčajne prichádzajú do prístavu Polače, kde sú zakúpené lístky a ktorý je východiskovým bodom pre zájazd do parku. Navštívte ostrov Mljet, rezervujte ubytovanie v súkromí v súkromných apartmánoch, izbách alebo prázdninových domoch a strávte pokojnú a relaxačnú rodinnú dovolenku v nedotknutej prírode a krištáľovo čistom mori na najviac zelenom ostrove Jadranu.

Národný park Mljet, Chorvátsko
Národný park Mljet, Chorvátsko
Národný park Mljet, Chorvátsko
Staré mesto Korčula

Korčula je historické opevnené mesto na chránenom východnom pobreží krásneho, zalesneného a zeleného ostrova Korčula. Staré mesto Korčula je obklopené dobre zachovanými múrmi a vežami. Staré kamenné ulice vo vnútri stien sú usporiadané tak, aby umožňovali voľnú cirkuláciu vzduchu a zároveň chránili pred silným južným a severným vetrom.

Staré mesto Korčula bolo postavené ako pevná pevnosť na kopci, ktorý má v 13. storočí úzku kamennú polohu medzi ostrovom Korčula a polostrovom Pelješac. V tom čase vznikol štatút mesta a ostrov Korčula, jeden z najstarších právnych dokumentov v tejto časti Európy. Štatút upravoval život stredovekého mesta postaveného podľa prísnych pravidiel stredovekého urbanizmu. Konštrukcia mimo steny bola zakázaná až do 18. storočia, keď hrozilo nebezpečenstvo útoku na mesto.

Medzi historické pamiatky mesta patrí centrálna katedrála sv. Marka (postavená v románsko-gotickom štýle od roku 1301 do roku 1806), františkánsky kláštor s krásnou benátskou gotickou klauzulou z 15. storočia, radnica, bývalý benátsky guvernérsky palác a rozpoznateľný masívne mestské hradby a veže. Revelinova veža bola postavená v roku 1485 a je jedným z najväčších atrakcií, pretože sa dá vyliezť na samotnú vrchol, ktorá dáva najkrajší výhľad na celé staré mesto. Vnútri mestských hradieb je tiež rodiskom najznámejšieho cestovateľa a výskumníka všetkých čias, Marca Polo, ktorý sa tu narodil v roku 1254. Mestské múzeum v Korčule sa nachádza v paláci Gabrijelis v samom centre starého mesta a má veľa zaujímavých príbehov a artefakty od prehistórie až po súčasnosť, ktoré nám hovoria o bohatej a zaujímavej histórii tohto krásneho mesta.

Odporúčame vidieť hojnú hru Moreška, ktorá sa pravidelne uskutočňuje počas letných mesiacov a vyvrcholila v deň Sv. Todor, patróna mesta Korčula (29. júla každého roka). Je pomerne ľahké sa dostať na Korčulu, pretože je veľmi dobre spojený s katamaránskymi traťami zo Splitu a Dubrovníka a trajektovou linkou z Orebiča na Peninsula Pelješac. Pozývame vás navštíviť túto perlu Dalmácie, kontaktovať priamo súkromných ubytovateľov, prenajať si apartman alebo izbu v starom centre mesta a zažiť život, ako to bolo v stredoveku.

Staré mesto Korčula, Chorvátsko
Staré mesto Korčula, Chorvátsko
Staré mesto Korčula, Chorvátsko
Jazerá Baćina

Baćinské jazerá sú sériou sladkovodných krasových jazier v blízkosti Baćiny v zátoke Ploce na pravej (severozápadnej) strane, kde rieka Neretva tečie v Jadranskom mori. Jazerá sú pomerne malé (celková plocha je len 138 hektárov), ale patria medzi najzaujímavejšie javy v krasovej hydrografii.

Jazerá sa vyznačujú výnimočnou krásou, brilantnosťou vody a smaragdovou zelenou farbou. Pozostáva zo šiestich vzájomne prepojených jazier s prírodnými kanálmi a samostatným jazerom: Oćuša, Crniševo, Podgora, Sladinac, Vrbnik, Sipak a Plitko. Oćuša je najväčšie jazero a najhlbšie je Crniševo s hĺbkou 34 metrov. Je to kryptózne jazero, pretože povrch jazera je nad hladinou mora a dno jazera pod hladinou mora. Vrbnik je najmenší zo všetkých jazier a nie je spojený s inými jazerami. Všetky jazerá sú obklopené lúkami, zeleňou, malebnými kopcami a pozdĺž prístupných brehov sú početné pláže a vodné rastliny. Tu žije veľké množstvo chránených a dokonca endemických druhov rastlín a zvierat. Najmä sú početné vtáky, pretože jazerá sú veľmi dôležité biotopy a stanice pri presune z Európy do Afriky.

Jazerá sú v priemere o 3 ° C teplejšie než more a sú veľmi pohodlné na kúpanie a pádlo. Keďže sú bohaté na sladkovodné ryby, priťahujú mnoho športových rybárov, ale aj všetkých milovníkov prírody. Jazerá sú veľmi dostupné pre návštevu, pretože sú blízko hlavnej cesty, a ak chcete zostať cez noc, môžete ľahko nájsť ubytovanie v súkromných apartmánoch, izbách a menších táboroch.

K dispozícii je tiež niekoľko reštaurácií a kaviarní pozdĺž pobrežia, kde môžete stráviť uvoľnené chvíle, pretože aj počas najväčšieho letného spevu na pobreží Jadranského mora tu nájdete pokoj a pokoj a občerstvenie z veľkého letného horúčavu. Môžete si tiež požičať loď alebo windsurfingovú dosku a jemne sa túlať po nádhernej scenérii týchto jedinečných jazier.

Jazerá Baćina, Chorvátsko
Jazerá Baćina, Chorvátsko
Jazerá Baćina, Chorvátsko
Údolie Neretvy

Údolie rieky Neretvy je jednou z najkrajších a malebnejších častí Dalmácie. Je to jediná delta v Chorvátsku. Delta tvorí rieka Neretva v ústí rieky. Je to jedna z mála mokradí, ktoré zostávajú v Európe, najmä v Stredozemí. Celá delta oblasť sa predpokladá, že bude chránená, a prebieha iniciatíva na vyhlásenie jej prírodného parku.

Delta Neretvy sa tiahne od Metkoviča na východe až po Jadranské more na západe. Zo severu a juhu je ohraničená strmými kopcami a horami. Pôvodne pozostávalo z 12 rôznych spodných vôd, ktoré robili deltu, ale po rozsiahlej meliorácii počas 19. storočia zostávajú dnes štyri. Mnohé z pôvodných mokradí, jazier a lagún zmizli, ale zostávajúce časti tohto jedinečného stredomorského močiaru sa zachovali, a preto je táto oblasť mimoriadne zaujímavá pre všetkých milovníkov prírody. V delte rieky Neretvy je až 310 druhov vtákov, čo ju robí jednou z najvýznamnejších ornitologických oblastí v Chorvátsku. Je to tiež dôležité pre celú Európu, pretože celá delta je dôležitou stanicou pre všetky sťahovavé vtáky na ich ceste z Európy do Afriky.

Skryté a zachované bažiny, lagúny a rybníky sú stále bohaté na ryby a vodné rastliny. Rôzne byliny a vodné rastliny skrývajú početné žaby, vtáky a iné bažinaté zvieratá. Päť lokalít v rámci delty s celkovou rozlohou 1 620 ha je chránených ako ornitologické rezervácie a chránená krajina. Metković má jednu z najväčších ornitologických zbierok v Európe, ktorá obsahuje viac ako 200 druhov vtákov. Celá delta pokrýva plochu viac ako 12 000 hektárov a väčšina tejto úrodnej pôdy sa využíva na poľnohospodárske účely. Citrusové plody, vodné melóny, slivky, olivy a rôzne druhy zeleniny sú prevažne pestované. Najdôležitejšie mestá v delte sú Ploče, Opuzen a Metkovič. Okrem citrusových plodov sú typické výrobky v Doline Neretva domáce víno, brandy a dalmatínske prsia. Pobrežná delta tvorí väčšinou piesočnaté pláže, ktoré priťahujú čoraz viac turistov, najmä kite surfistov, kvôli priaznivým vetrom počas leta. Ekoturistika a foto safari sa postupne rozvíjajú a špecializované agentúry ponúkajú jedinečné výlety do tradičných lodí Neretva.

Odporúčame, aby ste navštívili túto jedinečnú zmes močiarov, rieky, prírody a Jadranského mora. Tu môžete stráviť príjemné chvíle na dlhých piesočnatých plážach, ktoré sa tešia v čerstvom ovocí Neretva, zelenine a iných špecialitách.

Údolie Neretvy, Chorvátsko
Údolie Neretvy, Chorvátsko
Údolie Neretvy, Chorvátsko
Prírodný park Lastovo

Ostrovy Lastovo boli vyhlásené za prírodný park v roku 2006, čo z neho robí najmladší chorvátsky prírodný park. Súostrovie Lastovo pozostáva zo 46 ostrovov, ostrovčekov, útesov a najväčšieho ostrova Lastovo. Celková rozloha je 53 km2 a 143 km2 morského povrchu. Celé súostrovie sa nachádza v južnej časti Jadranského mora, asi 15 kilometrov južne od ostrova Korčula a je jedným z najodľahlejších ostrovov v Chorvátsku. Vďaka tomu sa príroda a celý morský život veľmi dobre zachovali. Na ostrove Mljet je Lastovo najviac zalesneným ostrovom na Jadrane, pretože až 60% jej povrchu je pokrytá dobre zachovanými stredomorskými lesmi.

Pobrežie je veľmi členité, najmä na západe a severozápade, a podmorský svet je bohatý a rôznorodý. Podnebie je veľmi mierne Stredozemné more s veľmi príjemnými teplotami v lete av zime. Okrem svojej prírodnej krásy je Lastovo veľmi zaujímavé z dôvodu svojho kultúrneho dedičstva. Ostrov bol obývaný tisíce rokov a usadili ho starí Illyriáni a Gréci, po ktorých nasledovali Rimania a nakoniec Chorváti. Archeologické nálezy z raného stredoveku boli nájdené v zátoke Ubli (na juhozápadnom pobreží). Najväčšie miesto na ostrove je tiež pomenované Lastovo a je jedno z najkrajších miest v Dalmácii. Jedná sa o typické stredoveké osídlenie amfiteátrickej formy, obklopené svahmi pozdĺž úrodného údolia. Tu obyvatelia rastie predovšetkým hrozno, olivy a zeleninu. Môžete vidieť krásne rodinné domy z 15. a 16. storočia, zdobené bohato zdobenými "fumari", komíny, ktoré sa stali ochrannou známkou miesta a ostrova.

Zvláštne atrakcie ostrova sú jeho majáky, ako napríklad maják Struga pri Skrivene Luke, potom Sušac na ostrove rovnakého mena a Glavat. Celý ostrov má mnoho atraktívnych cyklistických a turistických chodníkov, kde je najlepšie spoznať všetky prírodné krásy ostrova. Lezenie na najvyšší vrch Hum, ktorý sa nachádza na 413 metrov nad morom, je zvláštnym zážitkom, pretože počas pekného počasia sa výhľad dostane na vzdialené ostrovy Korčula, Mljet, Pelješac a otvorené more južného Jadranu. Lastovo je napojený na Split, trajektom a katamaránom raz denne. V letných mesiacoch je Lastovo spojený aj s katamaránskou linkou do Dubrovníka.

Ak chcete stráviť dovolenku v kľude a tichu, obklopený prírodou, pozývame vás navštíviť toto skryté a vzdialené súostrovie, kde nie sú veľké stavby ani veľké betónové budovy. Ubytovanie sa nachádza v malých rodinných domoch v súkromných apartmánoch, izbách alebo prázdninových domoch, preto odporúčame kontaktovať priamo majiteľov súkromných ubytovaní v Lastovo a ušetriť až 40% z poplatkov za vysoké agentúry.

Prírodný park Lastovo, Chorvátsko
Prírodný park Lastovo, Chorvátsko
Prírodný park Lastovo, Chorvátsko

Dubrovnik - Dalmácia - Predpoveď o počasí a počasí

Dubrovnik - Dalmácia Predpoveď počasia

Dalmácia je historický región v Chorvátsku, ktorý sa tiahne od Zadaru a hory Velebit na severe až po Dubrovník a Konavle na juhu Chorvátska. Takmer v celej Dalmácii dominuje typické stredomorské podnebie so suchými, slnečnými a horúcimi letami, miernymi a daždivými zimami. V dalmátskom zázemí dominuje podzemné podnebie, ktoré sa líši od typického stredomorského podnebia, pretože zimy sú mierne chladnejšie a letá sú väčšinou mierne teplejšie ako priemer. Vďaka množstvu slnka a tepla dominuje typické stálezelené rastliny; holm dub, borovice Aleppo, dalmatínska čierna borovica a poľnohospodárske plodiny; olivy, figy a vinice.

Dubrovnícky kraj je najjužnejšou časťou Chorvátska a najväčší vplyv na klímu má otvorené more južného Jadranu. Teplota vzduchu je spravidla o niečo nižšia ako zvyšok Dalmácie. Teplota mora je trochu vyššia ako zvyšok Dalmácie kvôli obrovskému morskému povrchu. Jadranské more chladí pevninu počas leta a zohrieva ju počas zimy. Kvôli bohatému slnečnému žiareniu a príjemným teplotám na mori, Dubrovník a jeho okolie a Dubrovnícke súostrovie sú často navštevované turistami hľadajúcimi príjemnú a nezabudnuteľnú dovolenku. Dobrá kvalita a krištáľovo čisté more sú charakteristické pre celé dalmatínske pobrežie, najmä pre dalmatínske ostrovy vďaka relatívne nízkej hustote obyvateľstva a nedostatočnému rozvoju priemyslu. Mnoho dalmatínskych pláží je nositeľom modrej vlajky - symbol čistoty, kvality služieb a ekologicky chráneného prostredia.

Nižšie je grafikón s priemernou maximálnou a minimálnou dennou teplotou vzduchu a morskou teplotou v Dubrovníku, čo najlepšie odráža príjemné stredomorské podnebie.

Priemerná teplota vzduchu - Dubrovnik - Dalmácia
Priemerná teplota mora - Dubrovnik - Dalmácia
Posledné pridané ubytovanie v regióne Dubrovnik - Dalmácia
Rekreačný dom Captain's house

od 220 €

Apartmány Sonja

od 110 €

Apartmány Gršćica
Apartmány Nikolica

od 60 €