Apartmány a ubytovanie v súkromí Đakovo

Đakovo je malé mesto nachádzajúce sa v samom srdci historickej provincie Slavónia vo východnom Chorvátsku. Administratívne patrí do okresu Osijek-Baranja a po Osijeku je druhým najväčším mestom v tomto kraji. Đakovo má necelých 30 000 obyvateľov. História Đakova sa začína v 11. storočí grantom chorvátsko-uhorského princa Kolomana bosnianskemu biskupovi Ponsimu, čím sa biskupi stali majstrom Đakova a jeho okolia. To je...

Zoradiť podľa:

Apartmán Lovrić Đakovo

Đakovo

Od mora > 50 km
Kapacita 8 osôb

od 80 €

Apartmán Lovrić Đakovo ( Đakovo)

Byt sa nachádza v blízkosti centra mesta Đakovo, 1200 metrov od katedrály sv. Petra a neďaleko štátnej žrebčína Đakovo. Nachádza sa v pokojnej časti mesta, kde si môžete vychutnať mier a prírodu, ale stále v blízkosti centra a davu. Oddýchnite si v plne vybavenom a zariadenom apartmáne s 2 spálňami, malou kuchyňou, veľkou obývacou izbou, kúpeľňou, terasou, parkovaním zadarmo a wi-fi, celková kapacita 6-8 osôb. Nechajte Apartman Lovrić Đakovo vaším miestom na oddych, miestom vášho obchodného úspechu a príjemných chvíľ. Vitajte v meste Đakovo!

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmán Lovrić Đakovo

Od mora > 50 km
Kapacita 8 osôb

Cena od 80 €

Turistický sprievodca - Đakovo

Đakovo  - Erb Đakovo je malé mesto nachádzajúce sa v samom srdci historickej provincie Slavónia vo východnom Chorvátsku. Administratívne patrí do okresu Osijek-Baranja a po Osijeku je druhým najväčším mestom v tomto kraji. Đakovo má necelých 30 000 obyvateľov. História Đakova sa začína v 11. storočí grantom chorvátsko-uhorského princa Kolomana bosnianskemu biskupovi Ponsimu, čím sa biskupi stali majstrom Đakova a jeho okolia. To je obdobie, keď sa začína história diecézy Đakovo, ktorá sa stala biskupským mestom a sídlom arcidiecézy Đakovo. Centrom mesta Đakovo je námestie Strossmayer, ohraničené katedrálou, kúriou, korzou, biskupským dvorom a seminárom. Najvýznamnejšou pamiatkou mesta je pôsobivá katedrála Đakovo - Bazilika sv. Petra, ktorá je tiež symbolom mesta. Budova katedrály trvala 16 rokov, v rokoch 1866 - 1882 a bola iniciovaná biskupom Strossmayerom. Za katedrálou sa nachádza krásne krajinářský rozsiahly park nazývaný Strossmayerov park, kde sa každoročne koná známy knownakovački vezovi (tradičný medzinárodný folklórny festival trvajúci 2 týždne koncom júna a začiatkom júla). Pešia ulica v starom meste, ktorá siaha od katedrály po kostol Všetkých svätých, sa nazýva Korzo a je miestom každodenného stretnutia občanov a turistov. Nachádza sa tu tiež veľmi zaujímavé múzeum Đakovo, ktoré obsahuje niekoľko cenných zbierok o histórii Đakova a tejto časti Slavónie. Jednou z turistických atrakcií mesta ovoakovo je Đakovo farma ušľachtilých koní Lipizzaner, jeden z najstarších v Európe. Đakovo má počas roka veľa zaujímavých udalostí, z ktorých najdôležitejšou je Silvester, ovačakovački vezovi, Đakovacki rezovi, Đakovo bušari, Polovica nového roka, Festival starých mestských tancov a piesní, Ivanove kríže, Festival kostolného spevu, Đakovo stretnutia chorvátskych literárnych kritikov ... Určite je to veľká pozvánka pre všetkých turistov, aby navštívili toto krásne mesto v srdci Slavónie, ktoré vás očarí svojím šarmom. Nájdete ubytovanie v Đakove v rastúcom počte bytov a izieb v rámci rodinného ubytovania a v priamom kontakte so súkromnými prenajímateľmi môžete spoznať zvyky a kultúru tohto mesta. Vitajte v meste Đakovo!

Đakovo Predpoveď počasia
Vyhľadajte si ubytovanie v okolí miesta Đakovo