Apartmány a ubytovanie v súkromí Đurđevac

Đurđevac je malé mesto nachádzajúce sa v severovýchodnom Chorvátsku v Koprivnicko-križevskej župe s približne 8 000 obyvateľmi. Je centrom tejto časti Podraviny, teda Podravskej nížiny medzi dvoma prírodno-geografickými celkami; severné svahy pohoria Bilogora a rieka Dráva. Dnešné Staré Mesto Đurđevac bolo postavené uprostred močiara na vysokej pieskovej kopci obklopenej mokrými lúkami. Staré mesto sa datuje do 15. storočia....

Zoradiť podľa:

Apartmán AMIGO

Đurđevac

Od mora > 50 km
Kapacita 6 osôb

od 50 €

Apartmán Batuda

Đurđevac

Od mora > 50 km
Kapacita 4 osôb

od 50 €

Apartmán AMIGO ( Đurđevac)

Vitajte v ubytovaní Podravina Zažite autentický podravský spôsob života výberom tradičného apartmánu Amigo s priestrannou záhradou a detským ihriskom neďaleko Đurđevca! Apartmán AMIGO sa nachádza v krásnej lokalite katalánskeho Starého kopca, 10 kilometrov od mesta Đurđevac. Byt ponúka krásny výhľad na planiny Podraviny a vrchy Bilogora a je obklopený krásnou prírodou, vinohradmi a ovocnými sadmi. Poloha na kopci a izolovaná poloha vám poskytuje úplné súkromie a relax, ktorý si zaslúžite. V našej bohatej ponuke ponúkame ubytovanie pre všetkých návštevníkov a milovníkov prírody, bezplatné parkovisko, WI-FI, detské ihrisko, grilovacie vybavenie, ležadlá, vonkajšiu sprchu, bicykle a priestory na socializáciu a zábavu. Organizujeme návštevy vinárstiev s ochutnávkou vín. Môžete tu ochutnať miestne a domorodé produkty a sami si nazbierať plody prírody. Mladší hostia sa môžu zabaviť na detskom ihrisku a popri volejbalových, futbalových a bedmintonových kurtoch sú k dispozícii šípky a trampolíny. V rámci siete Bike Friendly sme ideálnou rodinnou cyklodestináciou. U nás sú domáce zvieratá povolené a vítané. Náš apartmán pozostáva z dvoch spální, vybavenej kuchyne, jedálne, obývacej izby a kúpeľne so sprchovacím kútom. Udržiavame byt pre vás vždy čistý, uprataný, teplý a bezpečný. Náš apartmán hrdo nesie označenie 3 hviezdičky a národnú bezpečnostnú značku Bezpečný pobyt Chorvátska! Sme tým pravým miestom pre pohodovú a veselú párty a dobrý drink a skvelú náladu.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmán AMIGO

Od mora > 50 km
Kapacita 6 osôb

Cena od 50 €

Apartmán Batuda ( Đurđevac)

Apartman Batuda sa nachádza v centre mesta Đurđevac, v blízkosti všetkých turistických a obľúbených miest. Hostiteľ je zároveň sprievodcom. Apartmán je 4 hviezdičkový a je vybavený 5G internetom.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Apartmán Batuda

Od mora > 50 km
Kapacita 4 osôb

Cena od 50 €

Turistický sprievodca - Đurđevac

Đurđevac  - Erb Đurđevac je malé mesto nachádzajúce sa v severovýchodnom Chorvátsku v Koprivnicko-križevskej župe s približne 8 000 obyvateľmi. Je centrom tejto časti Podraviny, teda Podravskej nížiny medzi dvoma prírodno-geografickými celkami; severné svahy pohoria Bilogora a rieka Dráva. Dnešné Staré Mesto Đurđevac bolo postavené uprostred močiara na vysokej pieskovej kopci obklopenej mokrými lúkami. Staré mesto sa datuje do 15. storočia. Ide o jedno z najstarších a najznámejších zachovaných nížinných opevnení v oblasti medzi riekami Sáva a Drávou. Sídlia v ňom 4 galérie, z ktorých najvýznamnejšia je galéria Ivana Lackovića Chorváta. K Starému Mestu sa viaže aj známa legenda zo 16. storočia, kedy sa v tejto oblasti viedli kruté boje s Osmanmi. V jednom zo svojich ťažení Osmani dlho obliehali pevnosť a čakali, kým obrancom nedôjdu potraviny v očakávaní ich kapitulácie. Obrancovia však vystrelili z dela posledného kohúta (Picok), ktorého mali, Turci sa zľakli a obliehanie vzdali v domnení, že obrancovia obkľúčenie ešte dlho vydržia. Staré mesto Đurđevac nebolo nikdy dobyté a vďaka tejto legende sa tu každoročne koná jedno z najstarších podujatí v Chorvátsku – Picokijada. Najväčšou turistickou atrakciou Đurđevacu sú okrem Starého Mesta určite Đurđevacské piesky (chorvátska Sahara), ktoré sú vlastne pozostatkom jedinej chorvátskej púšte, ktorá je geograficko-botanickou rezerváciou. Nachádza sa vo východnej časti mesta pri Starom Meste a okrem jedinečnej flóry a fauny a zvyškov pieskových dún sa tu nachádzajú aj ťavy, ktoré sa nachádzajú v púštnom prostredí. Ubytovanie v tejto oblasti nájdete v dvoch hoteloch a v mnohých apartmánoch, prázdninových domoch, izbách, vidieckych domácnostiach v rámci ubytovania v súkromí. Odporúčame navštíviť vidiecke domácnosti alebo malé rodinné farmy, kde okrem prenocovania môžete spoznať tradíciu a kultúru tejto oblasti a ochutnať lahodné miestne špeciality. Vitajte v Đurđevac, idylickom mieste, ktoré vás uchváti svojimi kultúrnymi, historickými a prírodnými zaujímavosťami.

Đurđevac Predpoveď počasia
Vyhľadajte si ubytovanie v okolí miesta Đurđevac