Robinsonova dovolenka v Chorvátsku na ostrovoch Drvenik Veli a Drvenik Mali

Robinsonova dovolenka v Chorvátsku na ostrovoch Drvenik Veli a Drvenik Mali

Počet hostí na pobreží Jadranského mora sa v poslednom období neustále zvyšuje. Nájdenie miesta, ktoré je k dispozícii na jednej z obľúbených pláží počas sezóny, určite nie je ľahké. Ak som k tejto úlohe pridať dodatočné kritérium, že ide o tichý a skrytý kútik na pláži, veľmi často sa to stáva nemožným.

Odvážil by som sa povedať, že nás čoraz viac a viac, pre ktorých čisté more nestačí len na dovolenku. Unavený rušným tempom a stresujúcim každodenným životom túžime po dovolenke strávenej v pokojnej prírodnej oáze. Existuje veľa takýchto miest v Chorvátsku! Našťastie ich veľa ľudí neuvedomuje ...

Drvenik Veli

 

Oproti Trogire sú ostrovy Drvenik Mali a Drvenik Veli. Akonáhle sa priblížite na ostrov Drvenik Veli, tj Drvenik Veliki, obec na tom istom ostrove, ktorý je konečnou destináciou trajektu Jadrolinija (východiskom je Seget Donji alebo Trogir), začínate cítiť kúzlo typických ostrovný život. Krátky hluk a dav spôsobený príchodom trajektu sa zastaví odchodom trajektu. Obchod, pár krčiem a kostol je stredom ostrova. Ak idete trochu nad niekoľko domov v obci, uvedomíte si, že ste obklopený len zeleňou a morom. To všetko vám prinesie pocit, že ste jediní na svete.

Drvenik Veli

 

Ostrov sám ukrýva niekoľko vzdialených zátok, Grabula (západne od dediny Drvenik Veli), Malá Luka (západná časť ostrova), Pernatica (južná časť), Solinska (južná časť) a Krknjaši (východná časť ostrova ). Východná časť ostrova bola dedina Krknjaši. Rozhodli sme sa prechádzať tieto 4 km od jednej do druhej časti ostrova. Bicykel by bol tiež dobrým riešením (ale len pre tých, ktorí sú pripravení ísť do kopca po makadamovej ceste). Klesajúci smerom k východnej strane ostrova, krištáľovo modrej pobrežnej zátoke obklopenej dvoma ostrovčekmi, záliv Krknjaši známy ako Modrá lagúna, vás pritiahne. More je tu tak krištáľovo čisté, že určite uvidíte morské ježovky, ktoré sú tiež priťahované čistým a čistým morom. Záliv je ideálny pre námorníkov, ktorí sú najobvyklejšími hosťami tejto zátoky. Je obklopený dvoma ostrovčekmi Krknjaš Veli a Krknjaš Mali, ktoré sú pre svoj borovicový les ideálnym miestom na kempovanie.

Drvenik Veli

 

V blízkosti ostrova Drvenik Veli sa nachádza ďalší obyvateľský ostrov Drvenik Mali. Jeho prístav Borak je jedným zo zastávok toho istého trajektu Jadrolinija, ktorý smeruje na Drvenik Veli. Borak je hlavným ostrovným prístavom a centrom všetkých sociálnych a hospodárskych aktivít na tomto ostrove. Na ostrove je tiež cesta niekoľko sto metrov smerom k juhu ostrova, t. J. Smerom k zátoke Vela Rina. K dispozícii je krásna piesočnatá pláž a iba jedna reštaurácia.

Rovnako ako ostrov Drvenik Veli, Drvenik Mali vás tiež očarí svojou nedotknutou prírodou. Ostrov oplýva olivovými hájmi a špičkovými rohovníkmi.

Drvenik Veli

 

Oba ostrovy Drvenik Veli a Drvenik Mali vám umožnia Robinsonovu dovolenku, ako aj únik z preplnených hlučných pláží. V prípade, že nie ste pre Robinsonovu dovolenku v doslovnom zmysle slova, čo znamená, že chcete vychutnať v pokoji, prírode a mori, ale aj ubytovanie v komfortnom apartmáne, izbe alebo rekreačnom dome, kontaktujte priamo majiteľov súkromného ubytovania. Súkromné ​​ubytovanie v Drvenik Veli a Drvenik Mali je jedinou možnosťou, ak chcete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku na týchto trochu zabudnutých, ale autentických a krásnych ostrovoch.

Drvenik Veli

 

Tagy: Robinsonova dovolenka, Drvenik Veli, Drvenik Mali

Radi by sme počuli svoje komentáre, príbehy a skúsenosti v Chorvátsku v komentároch Facebook nižšie


Odporúčané apartmány a súkromné ubytovanie v Chorvátsku