Apartmány a ubytovanie v súkromí Barbariga

Barbariga je malá obec v kraji Istrii v Chorvátsku. Leží na západnom pobreží Istrijského polostrova neďaleko mysu Barbariga alebo Punta Cissana (pomenované po prehranej hradiska Cisse, ktorý bol pravdepodobne zmizol v mori po zemetrasení v 8. storočí). Administratívne patrí do mestečka Vodnjan, a nachádza sa asi v polovici cesty medzi Rovinj a Pula. Názov Barbariga pochádza z mena ušľachtilý rodiny Barbarigo z Benátok, ktorý...

Zoradiť podľa:

Rekreačný dom Villa Oliva

Barbariga

Od mora 2 km
Kapacita 8 osôb

od 185 €

Rekreačný dom Villa Oliva ( Barbariga)

Tento starý kamenný dom postavený v roku 1828 bol kompletne zrekonštruovaný v roku 2010. Dom sa nachádza v obci Stancija Negrin neďaleko mesta Barbariga. Dom má prízemie, kde je veľká obývacia izba s krbom, TV, jedáleň, kuchyňa so všetkým potrebným vybavením, malá toaleta a vínna pivnica. Na prvom poschodí sú tri spálne, dve manželské postele, dve samostatné postele. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie, klimatizáciu a malú terasu. V podkroví je ďalšia izba s manželskou posteľou, prístelkou, TV, detská postieľka pre malé deti a kúpeľňa. Komunikácia v dome je po vnútorných schodoch. Na pozemku o rozlohe 1700 m2 sa nachádza vonkajší bazén 32 m2 a letná zastrešená terasa s rozlohou približne 72 m2, kde je miesto na grilovanie a malá chladnička, stôl a lavice, aby hostia mohli tráviť toľko času vonku v harmónii s prírodou. Vedľa domu sa nachádza iba jeden rekreačný dom a v jeho okolí je to úplne prirodzené a neexistujú žiadne obytné budovy. Ideálne miesto pre ľudí, ktorí radi trávia svoju dovolenku v tichosti a samote s cvrlikaním vtákov. Majú tiež výhľad na olivové háje. Pozemok má vlastné parkovisko a je vzdialený len 8 km od diaľnice.

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Rekreačný dom Villa Oliva

Od mora 2 km
Kapacita 8 osôb

Cena od 185 €

Turistický sprievodca - Barbariga

Barbariga  - Erb Barbariga je malá obec v kraji Istrii v Chorvátsku. Leží na západnom pobreží Istrijského polostrova neďaleko mysu Barbariga alebo Punta Cissana (pomenované po prehranej hradiska Cisse, ktorý bol pravdepodobne zmizol v mori po zemetrasení v 8. storočí). Administratívne patrí do mestečka Vodnjan, a nachádza sa asi v polovici cesty medzi Rovinj a Pula. Názov Barbariga pochádza z mena ušľachtilý rodiny Barbarigo z Benátok, ktorý mal ich majetky tu v stredoveku. Celá oblasť Barbariga je známa ako bohaté archeologické náleziská, z dôvodu početných starovekých nálezov z doby rímskej. Medzi starovekými pozostatky boli nájdené pozostatky veľkého závodu na výrobu vlny a farbenie textílií, potom lisovňa oleja zo IV. storočia, rovnako ako dve veľká rímska štýlové vily pokryté farebnými mramorové mozaiky. Obyvatelia Barbariga sa predovšetkým zaoberá tradičných činností, ako je poľnohospodárstvo, vinohradníctvo a vinárstvo, a vďaka nedotknutú prírodu a čisté more v poslednej dobe je rozvoj cestovného ruchu. Ubytovanie v Barbariga je ponúkané v apartmánoch, izbách a rekreačné domy v súkromnom rodinnom ubytovanie. Barbariga sa nachádza len niekoľko sto metrov od pobrežia, teda k prvému pláži máte niekoľko minút chôdze. Pobrežie je členité a ponúka niekoľko pláží v menších zátok s veľmi čistou morskou vodou a na plážach je niekoľko plážových barov. Okolie Barbariga je ideálny pre cyklistov, prírodu a milovníkov aktívnej dovolenky. Okrem početných cyklotrasách je k dispozícii výlety do okolitých vidieckych domácností, kde môžete ochutnať niektoré z pôvodných istrijských špecialít. Rovinj a Pula sú len dvadsať kilometrov ďaleko, takže odporúčame stráviť popoludnie alebo večer v týchto dvoch turistických perál Istrie. Návšteva Barbariga, tento malý a tichý istrijskej dediny ďaleko od davov a hluku, kde si iste uvoľniť svoje telo i dušu. Vyhľadávať súkromné ​​ubytovanie v Barbariga. Apartmány, izby a rekreačné domy v Barbariga lacnejšie až o 40%, a to bez nákladných agentúrnych poplatkov. Vitajte na Barbariga!

Barbariga Predpoveď počasia