Apartmány a ubytovanie v súkromí Ozalj

Ozalj je malé mesto v kraji Karlovac v Chorvátsku. Leží na rieke Kupa v centrálnom Chorvátsku, severne od Karlovac. Je v blízkosti hraníc so Slovinskom, ktoré je len 15 km ďaleko. Stredoveké mesto Ozalj je postavený na náhornej plošine nad riekou Kupa, a bol prvýkrát spomenutý v 13. storočí ako slobodné kráľovské mesto. Pôvodne to bolo vo vlastníctve slávneho šľachtického rodu Frankopan, ale v 16. storočí je vo vlastníctve...

Odporúčané apartmány a súkromné ubytovanie Ozalj

Zoradiť podľa:

Agroturistika Sablić

Ozalj

Od mora > 50 km
Kapacita 7 osôb

od 200 €

Agroturistika Sablić ( Ozalj)

Vidiecky dom Sablic je storočný rodinný dom pôvodne postavený z dubu v tradičnom štýle Pokuplje (región okolo rieky Kupa, neďaleko mesta Ozalj). V roku 2008 sme zrekonštruovali dom s ohľadom na staré a originálne prvky a vybavili ho tak, aby vyhovoval dnešnému životnému štýlu. Náš rustikálny rekreačný dom sa nachádza v novo postavenom suteréne s terasou s názvom „ganak“, pre ktorú je tento typ domu známy a uznávaný ako typ starej chorvátskej stavby. Vstup do obývacej izby je z terasy, vďaka ktorej je z kuchyne a jedálne jedna veľká izba. Prvé poschodie pozostáva z troch spální a dvoch kúpeľní. Tento útulný prázdninový dom spĺňa veľké parkovisko a vonkajšiu kuchyňu, ktorá je určená na zavesenie vonku s dvoma ďalšími toaletami. Ponúkame jedinečný prírodný zážitok: spanie v autentickej drevenici, obklopené pastvinami, lesmi a krásnym výhľadom na Žumberskú vrchovinu. jesť ovocie a zeleninu čerstvo získané z vlastnej ekologickej záhrady a opaľovať sa na kamienkovej pláži. K dispozícii je kachľová pec na drevo, ktorá v chladných dňoch ohrieva všetky miestnosti. Vitajte!

Kategorizácia Kategorizácia ubytovania - Agroturistika Sablić

Od mora > 50 km
Kapacita 7 osôb

Cena od 200 €

Turistický sprievodca - Ozalj

Ozalj  - Erb Ozalj je malé mesto v kraji Karlovac v Chorvátsku. Leží na rieke Kupa v centrálnom Chorvátsku, severne od Karlovac. Je v blízkosti hraníc so Slovinskom, ktoré je len 15 km ďaleko. Stredoveké mesto Ozalj je postavený na náhornej plošine nad riekou Kupa, a bol prvýkrát spomenutý v 13. storočí ako slobodné kráľovské mesto. Pôvodne to bolo vo vlastníctve slávneho šľachtického rodu Frankopan, ale v 16. storočí je vo vlastníctve ďalšieho slávneho šľachtického rodu Zrinski. Ich majetok zostal až do roku 1671 a Zrinski-Frankopan sprisahanie proti absolutistickej politike Habsburgovcov a Rakúsku. Deň Ozalj je oslavovaný na 30. apríla, na rovnaký deň, kedy bol vykonaný Petar Zrinski a Fran Krsto Frankopan. Ozalj dnes má veľmi dobrý základ pre rozvoj cestovného ruchu, najmä kultúrne a historické exkurzie charakteru. Najväčším lákadlom je stredoveké mestečko Ozalj, kde je múzeum s cennými exponátmi z doby Zrinski a Frankopan. Tu je tiež jedným z prvých vodnej elektrárne v Chorvátsku od roku 1908, postavený na brehu rieky Kupy, ktorá je tiež kultúrnou pamiatkou. V letnom období si môžete vychutnať všetky aktivity, ktoré ponúka čisté rieke Kupa, a môžete navštíviť niektorú z najznámejších vinárskych cestách v oblasti a ochutnať niektoré z miestnych vín. Návšteva tejto zaujímavej a krásnej oblasti zalesnených kopcov a smaragd rieky Kupy, a zoznámiť sa s jeho bohatou historickou a kultúrne dedičstvo. Vyhľadávať lacné ubytovanie v súkromí v Ozalj a jeho okolia. Apartmány, izby a rekreačné domy v Ozalj a jeho okolia. Vitajte na Ozalj!

Ozalj Predpoveď počasia