Your browser does not support JavaScript! Objavte najkrajšie pláže v Chorvátsku | apartmány Chorvátsko

Objavte najkrajšie pláže v Chorvátsku

Discover most beautiful beaches in Croatia

08.12.2018. / 0 Komentáre / v: Jadranské more / od: ApartmanInfo

Chorvátsko je známe ako krajina, ktorá okrem jasného modrého Jadranského mora ponúka množstvo ostrovov, zátok a hrebeňov, ktoré skrývajú krásne kamenné, kamienkové a mierne menej piesčité pláže. Mnohé pláže a zátoky sú stále neobjavené, ďaleko od civilizácie a turistov. Aj dnes väčšina z nich nie je ľahko prístupná, ale po ich návšteve pochopíte, prečo sa vaše úsilie vynaložilo. Nižšie uvádzame niekoľko dostupných pláží, ktoré nás opustili bez textu.


Pláž Zlatni rat - ostrov Brač


Pláž Zlatni rat - ostrov Brač

Pre jedinečný a rozpoznateľný vzhľad pláže Zlatni rat na ostrove Brač, mnohí ju považujú za najatraktívnejšiu pláž na Jadrane. Kamienková pláž Zlatni rat neustále mení svoj tvar v závislosti od vetra, vlny a morských prúdov, čo je ideálne miesto na windsurfing. Pláž je obklopená borovicovými lesmi a nachádza sa na južnej strane ostrova Brač a presahuje tisíc metrov. Pozrite sa na našu ponuku apartmánov a súkromného ubytovania v Bol na ostrove Brač , v blízkosti pláže Zlatni rat.


Pláž Sakarun - Dugi otok


Pláž Sakarun - Dugi otok

Pláž, ktorá vás určite ponechá bez dychu, je pláž Sakarun - najobľúbenejšia pláž na Dugi otoku. 800 metrov dlhá pláž sa nachádza na severnej časti ostrova a je v blízkosti mesta Veli rat a Bozava. Malý biely piesok a jasné more sú obklopené borovicovými lesmi a sú ideálne pre mladé rodiny s deťmi. Kvôli svojej výnimočnej kráse mnohí považovali to za najkrajšiu pláž na Jadrane. Pozrite sa na našu ponuku apartmánov a súkromného ubytovania na Dugi otok , kde sa nachádza pláž Sakarun je umiestnený.


Pláž Saplunara - Ostrov Mljet


Pláž Saplunara - Ostrov Mljet

Západná časť ostrova Mljet, najviac zelený chorvátský ostrov, je chránená ako prvý národný park na Jadrane. Ostrov Mljet sa nachádza v blízkosti ostrova Korčula, mesta Dubrovníka a polostrova Pelješac. Jednou z najkrajších pláží na tomto zelenom ostrove je pláž Saplunara - krásna piesočná lagúna, ktorá sa nachádza na juhovýchodnej časti ostrova. Pretože neexistuje priama trajektová linka do Saplunara, je ideálna pre jednotlivcov, ktorí chcú uniknúť z davu a relaxovať. Súkromné ubytovanie sa nachádza v bezprostrednej blízkosti, iba 50 metrov od pláže. Ak budete mať čas, odporúčame vám navštíviť aj NP Mljet. Nájdite si cenovo dostupné apartmány a súkromné ubytovanie na ostrove Mljet .


Pláž Stiniva - ostrov Vis


Pláž Stiniva - ostrov Vis

Stiniva je 600 m dlhá zátoka obklopená dvoma vysokými skalnatými útesmi, čo z nej robí jednu z najatraktívnejších pláží na celom Jadrane. Ak nemáte čln, je to výzva, pretože trvá asi 25 minút jazdy cez nespevnenú kozu trať z obce Žužeca. Na pláži je malá reštaurácia, kde si môžete vychutnať drink. Na ostrove Vis máte možnosť pobytu v meste Vis na východnej strane ostrova alebo v Komiži na západnej strane ostrov.


Rajská pláž - Lopar, ostrov Rab


Rajská pláž - Lopar, ostrov Rab

Rajská pláž, vzdialená takmer 2 kilometre, sa nachádza v severnej časti ostrova Rab. Piesočnatá pláž je kvôli kvalite vody a čistému životnému prostrediu ocenená "Modrou vlajkou", čo z nej robí ideálnu destináciu pre mladé rodiny. Ponúka hosťom rôzne športové zariadenia vrátane plážového volejbalu, tobogány a plážovú zábavu. Ubytovanie v mnohých apartmánoch a izbách v súkromnom ubytovaní nájdete v Lopar na ostrov Rab.


Banje pláž - Dubrovník


Banje pláž - Dubrovník

Dubrovnícka pláž Banje je vzdialená len dve minúty od starého mesta a mestských hradieb. Čo je jedinečné, je jasné more a nádherný výhľad na susedný ostrov Lokrum a múry starého mesta Dubrovník. Okrem plávania a lenošení na lehátkach si môžete vychutnať koktail alebo osviežujúci nápoj v blízkosti baru. Ak ste športovec a máte radi športové aktivity na tejto piesočnatej pláži, môžete si zahrať plážový volejbal, futbal, vodné pólo, ako aj pôvodnú chorvátsku hru - picigin. Vzhľadom na veľký počet prichádzajúcich počas júla a augusta, aby sme sa vyhli davom, odporúčame prísť skoro ráno. Nočný život na pláži Banje začína západom slnka, keď sa táto mestská pláž zmení na centrálne miesto pre nočné výlety alebo nočné kúpanie. Ak chcete navštíviť Dubrovník a zostať v cenovo prístupnom ubytovaní, odporúčame vám priame kontakt s prenajímateľmi, ktorí ponúkajú výhodnejšie ceny až do výšky 30%.


Biela pláž - Solaris, Šibenik


Biela pláž - Solaris, Šibenik

Turistický rezort Solaris sa nachádza v súostroví Šibenik, neďaleko mesta Šibenik, v centre Šibenického a Kninského kraja. Biela piesočná pláž sa nachádza v centrálnej časti turistického komplexu a vodné šmýkačky, bazény, detské ihriská a ďalšie sprievodné zážitky to robí nevyhnutnou destináciou pre mladé rodiny s deťmi. Pre tých, ktorí preferujú stráviť dovolenku v turistickom stredisku, môžete tancovať s rytmami populárnej piesne R & B a dopriať si jeden z vašich obľúbených koktailových bary vo vonkajšom bazéne. Ubytovanie v blízkosti turistického komplexu Solaris sa nachádza v neďalekej štvrti Brodarica alebo v meste Šibenik


Sveti Ivan - Lubenice, ostrov Cres


Sveti Ivan - Lubenice, ostrov Cres

Ostrov Cres je najväčší ostrov Jadranského mora a nachádza sa v Kvarnerskom zálive na severe Jadranského mora. Na vrchole hornín vo výške 378 metrov je postavený Lubenice, čarovné miesto s prekrásnym výhľadom na súostrovie Cres-Lošinj. Pod týmto očarujúcim miestom sa nachádza pláž svätého Ivana, asi štyridsať minút chôdze, ktorú mnohé zahraničné časopisy vyhlásili za jednu z najkrajších pláží na svete. Ubytovanie v apartmánoch, izbách alebo rekreačných domoch nájdete v najväčšom mieste na ostrove, Cres sa nachádza v blízkosti Lubenice


Žuljana - Pelješac


Žuljana - Pelješac

Poloostrov Pelješac je druhý najväčší polostrov v Chorvátsku a nachádza sa v južnej časti Chorvátska v okrese Dubrovník-Neretva. Mnohí veria, že polostrov Pelješac je stredomorský raj známy svojimi vynikajúcimi červenými vínami, panenským olivovým olejom a morskými lastúrami, z ktorých najznámejšími sú ustrice Ston. Vďaka priaznivým morským prúdom sa Pelješac môže pochváliť krištáľovo čistým morom s mnohými krásnymi zálivmi a plážami. Jedným z nich je piesočná zátoka Žuljana, ktorá sa nachádza v strede polostrova. Okrem svojej výnimočnej krásy sú príjemné brehy mora okolo Žuljany ideálnym miestom pre milovníkov dobrodružstva, ktorí hľadajú potápanie a podmorský rybolov. Lacné ubytovanie v súkromných apartmánoch nájdete v Žuljana .


Spiaza - ostrov Susak


Spiaza - ostrov Susak

Ostrov Susak patrí do súostrovia Cres-Lošinj. Pláž Spiaza sa nachádza na neďalekej piesočnatej zátoke Spiaza, v blízkosti obce. Vzhľadom na plytké more, piesok a dostupnosť je Spiaza vhodná pre rodiny s malými deťmi. Mnoho ľudí si myslí, že piesky z Susaku kvôli ich liečivým vlastnostiam pomáhajú deťom a pacientom s chronickými ochoreniami. Na pláži je možné si na pláži zapožičať slnečník, plážovú stoličku alebo pedál a hrať volejbal, a v bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú kaviarne a reštaurácie. Ak chcete navštíviť tento jedinečný ostrov v Jadranskom mori, odporúčame vám rezerváciu apartmánu v Susak priamo v kontakte s majiteľom ubytovania.


Tagy: best beaches, Croatia, Adritic sea

V komentároch nižšie by sme radi počuli príbehy a skúsenosti v Chorvátsku